تافتون ایرانی مهمان محبوب سفره کویتی‌ها

عکس از ویدیوی خبرگزاری فرانسه
عکس از ویدیوی خبرگزاری فرانسه
نگارش از Euronews

تافتون ایرانی یکی از نان‌های مورد علاقه کویتی‌ها است، از صبحانه گرفته تا ناهار و شام، تافتون مهمان سفره همسایگان ایران است.

تافتون ایرانی یکی از نان‌های مورد علاقه کویتی‌ها است، از صبحانه گرفته تا ناهار و شام، تافتون مهمان سفره همسایگان ایران است و سیاست نتوانسته علاقه مردم به غذاها و شیرینی‌های ایرانی را در این کشور تغییر دهد.

مردم کویت علاقه زیادی به غذاها و نان ایرانی دارند. یکی از آنها می‌گوید: «همه شیرینی پزی‌های کویت ایرانی هستند. نان ایرانی اینجا طرفدار دارد. سیاست نمی‌تواند دوستی میان مردم را از بین ببرد.»

پخت نان تافتون در کویت اغلب توسط نانوایان ایرانی انجام می‌شود. یکی دیگر از شهروندان کویتی می‌گوید: «ایرانیان برای سال‌های سال اینجا زندگی کرده‌اند و نان ایرانی هم اینجا ضروری است.»

کمال که مشتری رستوران ولیمه در کویت است رمز موفقیت نان تافتون ایرانی را در مقایسه با نان لبنانی طعم و مزه متفاوت آن می‌داند.

یکی دیگر از افرادی که در این رستوران مشغول خوردن کباب کوبیده ایرانی است می‌گوید: «ما از بچگی با نان تافتون ایرانی بزرگ شده‌ایم.»

نان تافتون ایرانی در شرایطی کماکان مهمان سفره کویتی ها است که روابط دیپلماتیک ایران و برخی کشورهای خلیج فارس چندان دوستانه نیست.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا که این روزها به دنبال شکل دادن یک ائتلاف جهانی علیه ایران است، در سفرهای منطقه‌ای خود به کویت نیز سفر و با مقامات این کشور گفتگو کرد. 

با این حال مردم کویت از قدیم به حضور ایرانی‌ها در این کشور عادت کرده‌اند و نان و شیرینی ایرانی‌ها همیشه سر سفره آنها حاضر است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط