طرح استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا بار دیگر شکست خورد

 طرح استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا بار دیگر شکست خورد
نگارش از Euronews

ال گرین، نماینده دموکرات ایالت تگزاس برای سومین بار تلاش کرد تا طرح استیضاح ترامپ از سوی کنگره اجرایی شود با این حال ۳۲۲ نماینده با این طرح مخالفت کردند و تنها ۹۵ نماینده به آن رای موافق دادند.

طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که روز چهارشنبه در کنگره آمریکا مطرح شده بود، رای کافی نیاورد و از دستور کار خارج شد.

ال گرین، نماینده دموکرات ایالت تگزاس برای سومین بار تلاش کرد تا طرح استضاح ترامپ از سوی کنگره اجرایی شود با این حال ۳۲۲ نماینده با این طرح مخالفت کردند و تنها ۹۵ نماینده به آن رای موافق دادند.

تلاش نمایندگان دموکرات کنگره پس از آن صورت می گیرد که روز پیش از آن کنگره آمریکا در قطعنامه‌ای رسما توئیت‌های آقای ترامپ علیه چهار نماینده زن دموکرات کنگره را «اظهارات نژاد‍پرستانه» توصیف و محکوم کرد.

آقای ترامپ در واکنش به شکست این طرح، آنرا «مضحک‌ترین» تلاش برای استیضاحش توصیف کرد و نوشت که نباید اجازه داد این اتفاق برای یک رئیس جمهور دیگر در آمریکا اتفاق بیافتد.

یکی از علل عدم موفقیت طرح استیضاح دونالد ترامپ مخالفت رهبران دموکرات‌ها در کنگره از جمله نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان عنوان شده است.

ال گری، مبتکر این طرح گفته است که او این اقدام را یک شکست نمی داند زیرا این بار نمایندگان بیشتری به طرح استیضاح را داده‌اند.

طرح استیضاح دونالد ترامپ در دور قبلی ۶۶ رای موافق آورده بود که در اقدام روز چهارشنبه به ۹۵ رای رسید.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط