ویدئو؛ لباس شنای زنان با قابلیت بازیافت در اسپانیا

ویدئو؛ لباس شنای زنان با قابلیت بازیافت در اسپانیا
نگارش از Euronews

یک شرکت اسپانیایی با مواد پلاستیکی بازیافت شده مایوی زنانه تولید می‌کند.

یک شرکت تولید لباس شنای زنان در بارسلون اسپانیا با توجه به وضعیت محیط زیستی جهان در تولیداتش از پارچه‌های بازیافتی استفاده و لباس‌های قابل بازیافت‌ تولید می‌کند.

بنیاد جهانی حیات وحش (WWF) در گزارش سال ۲۰۱۸ خود از اسپانیا به عنوان دومین آلاینده پلاستیک در دریای مدیترانه پس از ترکیه نام برده است.

پاتریشیا کابالرو که این شرکت تولید کننده لباس شنای زنانه را مدیریت می‌کند درباره تولیدات خود می‌گوید: «پارچه‌ها از مواد بازیافت شده تولید می‌شوند و ضوابط زیست محیطی و تجارت منصفانه در تولید آن لحاظ می شود. پارچه‌‌ ‌های ما از پلاستیک بازیافت شده تولید می‌شود. از پلاستیک‌های رها شده، تورهای ماهیگیری و نایلون و به طور کلی تمام پلاستیک‌هایی که قابلیت بازیافت دارند.»

او می‌افزاید: « ما به عصر جدیدی از رویکرد توسعه پایدار در مد رسیدیم. مشتریان باوجود اینکه قیمت محصول نهایی را می‌دانند اما ارزش مارک ما را هم می فهمند.»

لباس‌های شنای این مارک تجاری روی وبسایت حدود ۱۲۲ تا ۱۳۲ یورو قیمت‌گذاری شده است. کارشناسان می‌گویند که صنعت لوکس می‌تواند به بالا بردن استانداردها کمک کند.

برآوردهای کمیسیون اقتصادی اروپا (UNECE) نشان از آن دارد که ۲۰ درصد از فاضلاب جهانی و ۱۰ درصد انتشار کربن در جهان به واسطه فعالیت صنعت مد اتفاق می‌افتد. این رقم چیزی بیشتر از آلایندگی همه پروازهای بین‌المللی و حمل و نقل دریایی است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط