Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جلوگیری از ورود حدود نیم میلیون مهاجر به کشورهای اروپایی در سال گذشته

جلوگیری از ورود حدود نیم میلیون مهاجر به کشورهای اروپایی در سال گذشته
Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنابر اعلام سازمان آمار وابسته به کمیسیون اروپا در سال گذشته میلادی کشورهای عضو این اتحادیه از ورود قریب نیم میلیون مهاجر به خاک خود ممانعت به عمل آورده‌اند. عددی که رشد ۷ درصدی را در مقایسه با آمار سال پیش از آن نشان می‌دهد.

آگهی

بنابر اعلام نهاد یورواستات، وابسته به کمیسیون اروپا کشورهای عضو این اتحادیه در سال گذشته میلادی از ورود قریب به نیم میلیون مهاجر به خاک خود ممانعت به عمل آورده‌اند. عددی که رشد ۷ درصدی را در مقایسه با آمار سال پیش از آن نشان می‌دهد.

آماری که روز جمعه ۱۲ ژوئیه منتشر شده است نشان می‌دهد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸ میلادی از ورود ۴۷۱ هزار مهاجر غیراروپایی به خاک خود جلوگیری کرده‌اند. اسپانیا با ممانعت از ورود بیش از ۲۳۰ هزار نفر، فرانسه با نزدیک به ۷۰ هزار نفر و لهستان با حدود بیش از ۵۳ هزار نفر در صدر این فهرست کشورها قرار دارند.

در همین زمان ۶۰۲ هزار نفر به طور غیرقانونی توانسته‌اند وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا شوند. رقمی که در مقایسه با سال پیش از آن ۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آلمان با بیش از ۱۳۴ هزار نفر کشوری است که بیشترین مهاجر غیرقانونی را در خود جای داده است. پس از آلمان، فرانسه با ۱۰۵ هزار نفر و یونان با ۹۳ هزار نفر قرار دارند.

بنابر داده‌های منتشر شده در این سال همچنین ۴۷۸ هزار نفر دستور ترک خاک دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۱۹۸ هزار نفر به یک کشور بیرونی رجعت داده شده‌اند. آمار نشان می‌دهد که ۱۵۸ هزار نفر از این افراد به کشوری خارج از محدوده اتحادیه اروپا بازگردانده شده‌اند. در مقایسه با آمار سال پیش از آن، رقم مهاجرانی که ترک خاک دریافت کرده‌اند ۱۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

آلمان، لهستان و بریتانیا در صدر کشورهای بازگرداننده پناهجویانی قرار دارند که پرونده مهاجرت آنان به صورت رسمی رد شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل: بیش از ۱۶۰۰ نفر امسال در راه رسیدن به اروپا در دریا غرق شدند

پذیرش پناهجویی از اروپا؛ افغانستان و ایران در رتبه دوم و پنجم

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟