Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ضیافت‌های تجملی سیاستمدار نزدیک به ماکرون در فرانسه جنجال ساز شد

ضیافت‌های تجملی سیاستمدار نزدیک به ماکرون در فرانسه جنجال ساز شد
Copyright عکس از خبرگزاری فرانسه
Copyright عکس از خبرگزاری فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسوایی ضیافت‌های گران قیمت رئیس پیشین پارلمان فرانسه در حالی فضای سیاسی و رسانه‌ای فرانسه را تحت تاثیر قرار داده که این کشور طی ماه های گذشته صحنه اعتراض جلیقه زردها به نابرابری اجتماعی در این کشور بوده است.

آگهی

یکی از متحدان نزدیک امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به استفاده از بودجه عمومی برای برگزاری ضیافت‌های تجملی متهم شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی «مدیا پار» فرانسوا دوروژی، وزیر کنونی محیط زیست در دولت فرانسه بین سال ها ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ که ریاست پارلمان را برعهده داشت به همراه همسرش چند ضیافت تجملی برگزار کرده است.

برخی از حاضران در مصاحبه با «مدیاپار» از تجملات و حواشی ضیافت‌های رئیس پیشین مجلس ملی فرانسه سخن گفته‌اند. «مدیا پار» همچنین اسناد و عکس‌هایی نیز از برگزاری این ضیافت‌های تجملی منتشر کرده است.

فرانسوا دوروژی و همسرش در این ضیافت‌ها با خرچنگ، شامپانی و بطری‌های شراب گران قیمت از مهمانان خود پذیرایی کرده‌اند. قیمت هر کدام از این بطری‌های شراب ۵۰۰ یورو گزارش شده است.

یکی از این ضیافت ها در شب جشن عشاق (روز ولنتاین) برگزار شده بود. هر چند مهمانی های فرانسوا دوروژی و همسرش جنبه خصوصی داشته است اما آنها از کارکنان دفتر رئیس مجلس فرانسه برای برگزاری این ضیافت‌ها کمک گرفته بودند.

وزیر محیط زیست دولت امانوئل ماکرون در واکنش به گزارش «مدیاپار» ضمن قبول مسئولیت برگزاری این ضیافت‌ها از عملکرد خود در این زمینه دفاع کرده است. فرانسوا دوروژی تاکید کرده که برای آگاهی از «زندگی واقعی» شهروندان و در چهارچوب وظایفش به عنوان رئیس مجلس این ضیافت ها را ترتیب داده است.

رسوایی ضیافت‌های گران قیمت رئیس پیشین مجلس فرانسه در حالی فضای سیاسی و رسانه ای فرانسه را تحت تاثیر قرار داده که این کشور طی ماه های گذشته صحنه اعتراض جلیقه زردها به نابرابری اجتماعی در این کشور بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری ضیافت‌های جنجالی منجر به استعفای وزیر دولت ماکرون شد

احضار رهبر راست‌گرایان افراطی فرانسه به دادگاه به اتهام نشر تصاویر قربانیان داعش

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟