Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برگزاری ضیافت‌های جنجالی منجر به استعفای وزیر دولت ماکرون شد

برگزاری ضیافت‌های جنجالی منجر به استعفای وزیر دولت ماکرون شد
Copyright عکس از خبرگزاری فرانسه
Copyright عکس از خبرگزاری فرانسه
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسوا دوروژی و همسرش در ضیافت های تجملی که با استفاده از بودجه عمومی ترتیب داده بودند با خرچنگ، شامپانی و بطری های شراب گران قیمت از مهمانان شخصی خود پذیرایی کرده بودند.

آگهی

فرانسوا دوروژی، وزیر محیط زیست فرانسه به دنبال جنجال اخیر بر سر ضیافت های پر زرق و برقی که با استفاده از بودجه عمومی ترتیب داده بود مجبور به کناره گیری از دولت شد.

وزیر محیط زیست فرانسه همزمان با اعلام استعفایش خود را قربانی «مجازات رسانه ای» دانست. پایگاه اینترنتی «مدیاپار» چند روز پیش با انتشار اسنادی از برگزاری چند ضیافت مجلل فرانسوا دوروژی بین سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ پرده برداشت. مدیاپار همچنین خبر داده بود که فرانسوا دوروژی در سال ۲۰۱۵ هیچ مالیاتی پرداخت نکرده بود. البته وزیر محیط زیست ماکرون گفته بود که وی به دلیل پرداخت حق عضویت در حزب سبزها از مالیات معاف شده بود. 

فرانسوا دوروژی پیش از آنکه سال گذشته به وزارت محیط زیست منصوب شود ریاست مجلس ملی فرانسه را برعهده داشت.

وی اعلام کرده است که از پایگاه اینترنتی «مدیاپار» شکایت خواهد کرد. فرانسوا دوروژی نفر دوم دولت فرانسه پس از ادوارد فیلیپ، نخست وزیر این کشور محسوب می شد.

در گزارش پایگاه اینترنتی «مدیاپار» آمده بود که فرانسوا دوروژی و همسرش در ضیافت های تجملی که با استفاده از بودجه عمومی ترتیب داده بودند با خرچنگ، شامپانی و بطری های شراب گران قیمت از مهمانان شخصی خود پذیرایی کرده بودند. قیمت هر کدام از بطری های شراب استفاده شده ۵۰۰ یورو بوده است.

یکی از این ضیافت های تجملی در شب جشن عشاق (روز ولنتاین) برگزار شده بود.

پایگاه اینترنتی «مدیاپار» در حالی از ضیافت های تجملی فرانسوا دوروژی پرده برداشت که فرانسه طی ماه های اخیر شاهد اعتراض جلیقه زردها به نابرابری اقتصادی و اجتماعی بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضیافت‌های تجملی سیاستمدار نزدیک به ماکرون در فرانسه جنجال ساز شد

کاخ الیزه: ماکرون و روحانی توافق کردند تا شرایط از سرگیری گفتگو بین همه طرف‌ها را بررسی کنند

ماکرون برای «کاهش تنش در خاورمیانه» تلفنی با روحانی گفت‌وگو کرد