Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سفیر بریتانیا در آمریکا پس از افشای ایمیل‌هایش درباره ترامپ کناره‌گیری کرد

سفیر بریتانیا در آمریکا پس از افشای ایمیل‌هایش درباره ترامپ کناره‌گیری کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کیم داروک سفیر بریتانیا در واشنگتن به‌دنبال افشای ایمیل‌هایش درباره دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از سمت خود کناره‌گیری کرد.

آگهی

کیم داروک سفیر بریتانیا در واشنگتن به‌دنبال افشای ایمیل‌هایش درباره دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از سمت خود کناره‌گیری کرد.

سفیر بریتانیا در آمریکا در چند ایمیل دیپلماتیک که در سال ۲۰۱۷ به‌صورت محرمانه برای دفتر نخست‌وزیر در لندن فرستاده بود، دونالد ترامپ را فردی «بی‌منطق»، «ناکارآمد» و «متزلزل» توصیف کرده بود که «برنامه مشخصی در قبال ایران ندارد». وی به دولت متبوع خود گفته بود اگر می‌خواهند با ترامپ کار کنند باید نکات را به شیوه‌ای «ساده» و «قابل فهم» برای او توضیح دهند.

آقای داروک همچنین اخباری را که از اختلاف‌ها درون کاخ سفید به گوش می‌رسد و ترامپ آنها را اخبار جعلی می‌خواند، در این ایمیل‌ها واقعی عنوان کرده بود.

پس از افشای این ایمیل‌ها ترامپ چندین بار به آن واکنش نشان داد. در نخستین واکنش، ترامپ در روز دوشنبه ۸ ژوئیه (۱۷ تیر) گفت: «من طرفدار آن مرد نیستم و او به بریتانیا خدمت نکرده است.»

رئيس جمهوری آمریکا در ادامه افزود: «من هم می‌توانم چیزهایی را در مورد او (کیم داروک) بگویم اما به خودم چنین زحمتی نمی‌دهم.»

وی همان روز در توئیتر خود هم نوشت: «من سفیر [بریتانیا در آمریکا] را نمی‌شناسم اما کسی در آمریکا او را دوست ندارد و درباره‌اش فکر خوب نمی‌کند. ما دیگر با او کار نخواهیم کرد.»

اما آخرین واکنش ترامپ بسیار تندتر بود به‌طوریکه وی روز سه شنبه ۹ ژوئیه (۱۸ تیر) در صفحه توییتر خود سفیر بریتانیا را «فردی احمق» خواند و همزمان به ترزا می نخست وزیر محافظه کار بریتانیا حمله کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در رشته توئیت‌هایی نوشت: «فرستاده ای که بریتانیا به ما تحمیل کرده است (تحفه ) آش دهن سوزی هم نیست که برایش بمیریم.»

دونالد ترامپ همچنین با انتقاد شدید از ترزا می در توییتر خود نوشت: « پیش تر به او(ترزا می) راه و چاره درباره برکسیت را نشان دادم اما او بر سیاست های احمقانه اش اصرارداشت و به این ترتیب نتوانست کاری از پیش ببرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای ایمیل‌های سفیر؛ هشدار پلیس بریتانیا به رسانه‌ها انتقادها را برانگیخت

واکنش ترامپ به ایمیل‌های افشا شدۀ سفیر بریتانیا در واشنگتن

بریتانیا برای نخستین بار یک زن نابینا را به عنوان سفیر منصوب کرد