Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ سفیر بریتانیا در آمریکا را احمق و ترزا می را دنباله رو سیاست های احمقانه خواند

ترامپ سفیر بریتانیا در آمریکا را احمق و ترزا می را دنباله رو سیاست های احمقانه خواند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه در واکنش به لورفتن ایمیل های سفیر بریتانیا در ایالات متحده در رشته توییت هایی، سیاست های ترزا می و شخص سفیر را زیر سوال برد.

آگهی

دونالد ترامپ در ادامه مناقشه دیپلماتیک بین ایالات متحده و بریتانیا در پی افشاشدن ایمیل های سفیر بریتانیا در آمریکا، سه شنبه در صفحه توییتر خود سفیر بریتانیا را «فردی احمق» خواند و همزمان به ترزا می نخست وزیر محافظه کار بریتانیا حمله سختی کرد.

وی سیاست های خانم می را که آخرین روزها در عرصه قدرت را سپری می کند، «احمقانه» خواند.

در پی هک شدن محتوای ایمیل های سفیر بریتانیا مشخص شد که او دونالد ترامپ را «فردی متزلزل و ناکارآمد» می خواند. ترزا می، برخلاف وزیر خارجه بریتانیا جرمی هانت، حمایت کامل خود را از کیم داروک، سفیر بریتانیا در ایالات متحده اعلام کرد. هرچند نخست وزیر بریتانیا تاکید کرد که محتوای ایمیل ها کاملا انعکاس اندیشه های شخص سفیر است و ربطی به موضع رسمی بریتانیا ندارد.

رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه در رشته توئیت هایی آقای داروک را بسیار احمق خواند و نوشت: «فرستاده ای که بریتانیا به ما تحمیل کرده است (تحفه ) آش دهن سوزی هم نیست که برایش بمیریم.»

دونالد ترامپ هم چنین با انتقاد شدید از ترزا می در توییتر خود نوشت: « پیش تر به او(ترزا می) راه و چاره درباره برکسیت را نشان دادم اما او بر سیاست های احمقانه اش اصرارداشت و به این ترتیب نتوانست کاری از پیش ببرد.»

ترزا می در کمتر از ۱۵ روز دیگر کابینه بریتانیا را به دو جانشین احتمالی، بوریس جانسون و یا جرمی هانت می سپارد. در این میان شانس بوریس جانسون شهردار پیشین لندن و وزیر سابق خارجه بریتانیا برای نخست وزیری بیشتر است. جانسون یکی از نزدیک ترین سیاستمداران اروپایی به دونالد ترامپ و حامی برکسیت سخت، جدایی بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا است.

دونالد ترامپ در اولین واکنش ها نسبت به افشاشدن توییت های سفیر بریتانیا گفت که دیگر با این دیپلمات کار نخواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه ۱۷ تیر در این زمینه در توییتر نوشته بود: «من سفیر [بریتانیا در آمریکا] را نمی‌شناسم اما کسی در آمریکا او را دوست ندارد و درباره‌اش فکر خوب نمی‌کند. ما دیگر با او کار نخواهیم کرد.»

کیم داروک، سفیر بریتانیا در واشنگتن در چند یادداشت دیپلماتیک که در سال ۲۰۱۷ برای دفتر نخست‌وزیر در لندن فرستاده بود، دونالد ترامپ را فردی «بی‌منطق»، «ناکارآمد» و «متزلزل» توصیف کرده بود که «برنامه مشخصی در قبال ایران ندارد».

وی به دولت متبوع خود گفته بود اگر می‌خواهند با ترامپ کار کنند باید نکات را به شیوه‌ای «ساده» و «قابل فهم» برای او توضیح دهند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ترامپ به ایمیل‌های افشا شدۀ سفیر بریتانیا در واشنگتن

سفیر آمریکا در سازمان ملل: ایران را به میز مذاکره برمی‌گردانیم

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد