توییت پاپ فرانسیس در حمایت از پناهجویان آماج توهین‌ ایتالیایی‌ها شد

توییت پاپ فرانسیس در حمایت از پناهجویان آماج توهین‌ ایتالیایی‌ها شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«مهاجران پیش از هرچیز انسان‌ هستند، آنها سمبل تمامی طردشدگانِ جامعه جهانی‌شدهٔ امروز اند.»

آگهی

روز دوشنبه پس از آنکه توییتی از پاپ فرانسیس برای حمایت از مهاجران و پناهجویان منتشر شد، شماری از کاربران ایتالیایی توییتر با فحش و اهانت به آن واکنش نشان دادند.

پاپ سالخورده توییت کرده بود:‌ «مهاجران پیش از هرچیز انسان‌ هستند،. آنها سمبل تمامی طردشدگانِ جامعه جهانی‌شدهٔ امروز اند.»

اما برخی کاربران به سرعت دست به کار شدند و در پاسخ از پاپ در توییتر خواستند به جای این‌ها به قربانیان زلزله یا ونسان لامبر فکر کند.

ونسان لامبر بیمار در کما رفتهٔ فرانسوی است که والدینش به عنوان مسیحیان معتقد، اخیرا و پس از چندین سال، سرانجام خواستار قطع درمان و تغذیه وی شدند. بعضی‌ها هم نوشتند که پاپ همان بهتر که دربارهٔ مسیح و موضوعات دینی حرف بزند.

به تلگرام یورونیوزفارسی بپیوندید

حساب کاربری پاپ همچنین در سالگرد بازدید وی از جزیرهٔ لامپدوزای یونان که محل اسکان پناهجویان است، موعظهٔ مختصری را منتشر کرد که در آن آمده بود:‌ «این فرودستان در بیابان تسلیم مرگ شده‌اند؛ در اردوگاه‌ها آنها شکنجه شده، از آنها سو‌استفاده شده و به آنها تجاوز شده است.»

و افزوده بود: «این فرودستان با امواج دریایی نابخشنده روبرویند. و آنقدر در اردوگاه‌ها مانده‌اند که نمی‌توان این ماندن را ماندنی موقتی خواند.»

اما همان روز صفحه اول روزنامه رپوبلیکا تیتر زد:‌ «کاتولیکها بر سر دو راهی: پاپ یا سالوینی»

مواضع تند و تیز ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا، و نیز مخالفت وی با ادامه فعالیت کشتی‌های نجات پناهجویانی که از مسیر مدیترانه به اروپا می‌آیند از سال گذشته میلادی تا کنون انتقادهای بسیاری را متوجه دولت ایتالیا کرده است.

بیشتر بخوانید:‌

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«این دو پاپ»؛ درامی طنزآلود با بازی آنتونی هاپکینز

دو جوان آمریکایی به قتل یک پلیس ایتالیایی اعتراف کردند

انقلاب در واتیکان؛ پاپ فرانسیس اجازه داد برای زوج‌های همجنس مراسم مذهبی برگزار شود