ائتلاف نظامی به رهبری عربستان: حمله حوثی‌ها به یک کشتی تجاری را خنثی کردیم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ائتلاف نظامی به رهبری عربستان: حمله حوثی‌ها به یک کشتی تجاری را خنثی کردیم
Copyright  آرشیو خبرگزاری فرانسه

سخنگوی ائتلاف نظامی به رهبری عربستان می‌گوید که تلاش حوثی‌ها برای حمله به یک کشتی تجاری در دریای سرخ را خنثی کرده‌اند.

این خبر روز دوشنبه هشت ژوئیه (۱۷ تیر) به نقل از ترکی مالکی سخنگوی این ائتلاف در حساب کاربری توئیتر تلویزیون عربستان منتشر شد.

آقای مالکی هیچ اشاره‌ای به نام کشتی و سایر جزییات مربوط به این ماجرا نکرده است. از سوی دیگر شبکه تلویزیونی المسیره متعلق به حوثی‌های یمن که معمولا اخبار مربوط به حملات جنبش انصارالله را منتشر می‌کند تاکنون در این زمینه خبری منتشر نکرده است.

دور جدید حملات حوثی‌ها به اهداف سعودی از نیمه ماه مه (۲۴ اردیبهشت) با حمله پهپادی به تاسیسات نفتی متعلق به شرکت آرامکو آغاز شد. این گروه در آن زمان تهدید کرده بودند که این حمله شروعی بر عملیات نظامی علیه «۳۰۰ هدف حیاتی» دیگر در خاک عربستان و امارات عربی متحده است.

پس از آن، چند فرودگاه عربستان از جمله ابها و جیزان بارها مورد حمله پهپادی حوثی‌ها قرار گرفت. این گروه در تاریخ ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) در چند نوبت به فرودگاه ابها حمله کرد که نخستین حمله با موشک کروز، ۲۶ زخمی برجای گذاشت.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان از سال ۲۰۱۵ برای حمایت از دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری تبعیدی یمن مداخله مستقیم نظامی در این کشور را آغاز کرد.

جنگ یمن تاکنون بیش از ۱۰ هزار کشته برجای گذاشته و میلیون ها نفر در این کشور به دلیل محاصره اقتصادی از سوی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی با قحطی و گرسنگی شدید مواجه‌اند.

بیشتر بخوانید: