شبکه المسیره یمن: حمله پهپادی حوثی‌ها به دو فرودگاه‌ در خاک عربستان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شبکه المسیره یمن: حمله پهپادی حوثی‌ها به دو فرودگاه‌ در خاک عربستان

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره یمن نیروهای حوثی در حمله‌ای پهپادی، تاسیساتی در فرودگاه شهرهای جیزان و ابها در جنوب عربستان سعودی را مورد حمله قرار دادند.

در پی این حمله تمام پروازها به مقصد این دو فرودگاه به حالت تعلیق درآمد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، این حمله که در نیمه شب سه‌شنبه ۴ تیر انجام گرفت تلفاتی در پی نداشته است.

در پی این حمله، یحیی سریع سخنگوی ارتش و «کمیته‌های مردمی» یمن گفت که مراکز نظامی و فرودگاه‌های عربستان سعودی دیگر امنیت نخواهند داشت و تا توقف «تجاوز» ریاض و یایان محاصره یمن این حملات ادامه خواهند یافت. یحیی سریع همچنین گفته است که در این حمله آشیانه جنگنده‌های سعودی مورد حمله قرار گرفته‌اند.

آخرین حمله پهپادی حوثی‌های یمن روز یکشنبه به فرودگاه ابها در جنوب عربستان سعودی صورت گرفته بود که طی آن یک نفر کشته و هفت تن زخمی شدند. حوثی‌های یمن در هفته‌های گذشته‌ در چندین حمله موشکی و پهپادی نقاطی از خاک عربستان سعودی را مورد حمله قرار داده‌اند.

یمن از سال ۲۰۱۵ درگیر جنگ داخلی خونینی است که ورود ائتلاف بین‌المللی به رهبری عربستان سعودی به این جنگ باعث افزایش قربانیان و گسترش قحطی و گرسنگی شده است.

جنگ یمن تاکنون بیش از ۱۰ هزار کشته برجای گذاشته و میلیون ها نفر در این کشور به دلیل محاصره اقتصادی یمن از سوی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی با قحطی و گرسنگی شدید مواجه‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید