Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کشف بمب ۵۰۰ کیلوگرمی؛ بخشی از ساکنان فرانکفورت تخلیه شدند

کشف بمب ۵۰۰ کیلوگرمی؛ بخشی از ساکنان فرانکفورت تخلیه شدند
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به منظور خنثی کردن یک بمب به وزن ۵۰۰ کیلوگرم در شهر فرانکفورت که مرکز مالی آلمان محسوب می‌شود، حدود ۱۷ هزار نفر از ساکنان محدوده اطراف بمب تخلیه شدند.

آگهی

به منظور خنثی کردن یک بمب به وزن ۵۰۰ کیلوگرم در شهر فرانکفورت که مرکز مالی آلمان محسوب می‌شود، حدود ۱۷ هزار نفر از ساکنان محدوده اطراف بمب تخلیه شدند. این بمب در جریان عملیات زیربنایی کشف شده بود و قرار است کار خنثی کردن آن تا امشب به پایان برسد. 

در پی کشف این بمب آمریکایی که از نبردهای جنگ جهانی دوم به یادگار مانده، پلیس از ساعت ۸ صبح یکشنبه، دستور جابجایی ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر از ساکنان منطقه را صادر کرده است. در میان این افراد ۲۵ بیمار در حالت کُما و دچار سکته مغزی نیز وجود داشتند که از مراکز درمانی نزدیک به محل کشف بمب به بیمارستان‌های سایر نقاط شهر منتقل شدند.

بر پایه اعلام پلیس، محل کشف این بمب در نزدیکی ساختمان بانک مرکزی اروپا و باغ وحش شهر فرانکفورت بوده است. در پی این رخداد، باغ وحش این شهر روز یکشنبه تعطیل شد ولی هنوز خبری از انتقال حیوانات آن منتشر نشده است.

نیروهای ویژه پلیس و آتش نشانی فرانکفورت گفته‌اند به محض حصول اطمینان از خالی شدن منطقه، عملیات خنثی‌سازی بمب را آغاز خواهند کرد که پیش‌بینی شده ۶ ساعت به طول بینجامد و تا یکشنبه شب ادامه پیدا کند.

پیشتر و در سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی نیز در پی کشف یک بمب ۱۶۰۰ کیلوگرمی متعلق به ارتش بریتانیا در شهر فرانکفورت، ۶۵ هزار تن از ساکنان آن با دستور و همکاری پلیس و آتش نشانی جابجا شدند.

بیشتر بخوانید:بمب ۱۰۰ کیلوگرمی دوران جنگ جهانی دوم در برلین خنثی شد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار بمب گذاری هواپیمای هندی را زمین‌گیر کرد

پلیس آمریکا طرح بمب گذاری در منطقه‌ای مسلمان نشین را خنثی کرد

کشف بمب در صندوق پستی خانه جرج سوروس