Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عراقچی: مقصد نفتکش توقیف شده سوریه نبود

عراقچی: مقصد نفتکش توقیف شده سوریه نبود
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون وزیر امور خارجه ایران می گوید: «برخلاف آنچه دولت انگلیس مدعی شده هدف و مقصد این نفتکش سوریه نبوده است کما اینکه بندری را که در سوریه نبرده اند اصولا ظرفیت چنین سوپرتانکری را ندارد. هدف جای دیگری بوده است.»

آگهی

عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران می گوید برخلاف ادعای بریتانیا مقصد نفتکش توقیف شده ایران کشور سوریه نبوده است.

به گزارش خبرگزاری های ایران عباس عراقچی روز یکشنبه تائید کرد که این نفتکش حامل نفت ایران بوده است. معاون وزیر امور خارجه ایران گفت: «این نفتکش حامل نفت ایران بوده است و یک سوپرتانکر است و دو میلیون بشکه ظرفیت آن بوده است. به همین دلیل ظرفیت بالا امکان عبور آن از کانال سوئز وجود نداشت است و لذا از تنگه جبل الطارق به مقصد خود عازم شده است.»

وی افزود: «برخلاف آنچه دولت انگلیس مدعی شده هدف و مقصد این نفتکش سوریه نبوده است کما اینکه بندری را که در سوریه نام برده اند اصولا ظرفیت چنین سوپرتانکری را ندارد. هدف جای دیگری بوده است.»

معاون وزیر امور خارجه ایران با این حال به مقصد این ابرنفتکش اشاره نکرد.

یک ابرنفتکش که از ایران حرکت کرده بود روز پنجشنبه از سوی تفنگداران دریایی بریتانیا و مقامات جبل الطارق توقیف شد. ایران در اعتراض به توقیف این ابرنفتکش سفیر بریتانیا در تهران را به وزارت امور خارجه احضار کرد.

عباس عراقچی در مورد اقدام بریتانیا گفت: «هیچ قانونی به دولت انگلیس اجازه نمی دهد این نفتکش را متوقف کند و از نظر ما با توقیف این کشتی یک راهزنی دریایی صورت گرفته است و ما خواهان آزادسازی این نفتکش هستیم.»

مقامات بریتانیایی مستقر در جبل‌الطارق اعلام کرده اند که دلایل کافی در دست داشته‌اند تا براساس تحریم‌های اتحادیه اروپا کشتی «گریس ۱» را متوقف کنند.

دادگاه عالی جبل الطارق توقیف این ابرنفتکش را تا روز ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) تمدید کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش میان تهران و لندن نفت ایران را چقدر گران کرد؟

ایران ادعای طرح‌ریزی برای ترور ترامپ را رد کرد؛ باقری: ترور سلیمانی را از راه قضایی پیگیری می‌کنیم

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام