تظاهرات ده‌ها هزار نفری مخالفان دولت محلی هنگ کنگ

تظاهرات ده‌ها هزار نفری مخالفان دولت محلی هنگ کنگ
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته برگزارکنندگان ۲۳۰ هزار نفر در تظاهرات روز یکشنبه شرکت کردند. این در حالی است که پلیس شمار تظاهرکنندگان را ۵۶ هزار نفر اعلام می کند.

آگهی

ده ها هزار نفر روز یکشنبه در یکی از مناطق مورد علاقه گردشگران در هنگ کنگ علیه دولت محلی تظاهرات کردند.

تظاهرات روز یکشنبه در حالی برگزار شد که مخالفان لایحه استرداد متهمان به چین طی هفته های گذشته به دفعات به خیابان های هنگ کنگ آمده اند.

تظاهرات روز یکشنبه از زمان ورود گروهی از مخالفان به صحن پارلمان محلی هنگ کنگ در روز اول ژوئیه (۱۰ تیر) مهم ترین اعتراض مخالفان لایحه استرداد متهمان به چین بود. پلیس هنگ کنگ گروهی از تظاهرکنندگان را در برابر یکی از ایستگاه های قطار این شهر متفرق کرد.

به گفته برگزارکنندگان ۲۳۰ هزار نفر در تظاهرات روز یکشنبه شرکت کردند. این در حالی است که پلیس شمار تظاهرکنندگان را ۵۶ هزار نفر اعلام می کند.

از موج تظاهرات اخیر در هنگ کنگ به عنوان مهم ترین چالشی یاد می شود که دولت چین از زمان به دست گرفتن کنترل این شهر در سال ۱۹۹۷ تاکنون با آن روبرو شده است.

هر چند دولت محلی هنگ کنگ لایحه استرداد متهمان به چین را به حالت تعلیق در آورده است اما مخالفان همچنان به اعتراض خود ادامه می دهند. آنها خواستار انجام اصلاحات دموکراتیک در هنگ کنگ شده اند.  

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پکن: لغو ویزا برای اتباع چند کشور اروپایی موجب رونق گردشگری چین شد

سرزمین پریان؛ یخ‌بندان زمستانی در شهر «جی‌لین» چین

انتقاد مقامات ارشد چین و روسیه از سیاست آمریکا؛ نقش مجمع شیانگشان در دیپلماسی نظامی چیست؟