Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جودو؛ سه مدال برای کشور میزبان در روز نخست مسابقات جایزه بزرگ مونترآل

 مسابقات جودو جایزه بزرگ مونترآل در کانادا
مسابقات جودو جایزه بزرگ مونترآل در کانادا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بهترین ورزشکار مرد روز نخست این تورنمنت یک جودوکار ژاپنی بود. نائوهیشا تاکاتو، دارنده مدال برنز المپیک و سه قهرمانی جهان با مجموعه ای از فنون زیبا کلیه رقیبان را از پیش رو برداشت تا در فینال با رابرت مشویدوبادزه از روسیه روبرو شود.

آگهی

رقابت های جودو جایزه بزرگ مونترآل در کانادا که در مجموعه ورزشی المپیک این شهر برگزار می شود فرصتی مغتنم برای ورزشکاران کشور میزبان است تا کسب مدال در این سطح از مسابقات را تجربه کنند.

بهترین جودوکار زن

دو جودوکار زن کانادایی در روز نخست مسابقات از این فرصت به خوبی استفاده کردند و به فینال مبارزات وزن منهای ۵۷ کیلوگرم راه یافتند. کریستا دوگوشی یکی از آنها بود که موفق شد با آمادگی بالا موفق شد در مبارزه نهایی با امتیاز ایپون از سد هموطن خود جسیکا کلیم کیت بگذرد و ضمن کسب مدال طلا عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست را نیز از آن خود کند.

کریستا دوگوشی پس از کسب عنوان نخست این وزن گفت: «مبارزه فینال بسیار دشوار بود و من بهترین عملکرد خودم را ارائه کردم. حالا به دنبال یک مدال جهانی برای کانادا هستم. از کسب این افتخار بسیار خوشحالم. این مدال مدیون خانوده و همه کسانی هستم که من را تشویق کردند.»

مدال برنز برای والووای کانادایی

جاکوب والووا، دیگر جودوکار کانادایی بود که برای کشورش کسب مدال آورد. والووا در دیدار رده بندی مبارزات وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان در حالی که به شدت از سوی تماشاگران تشویق می شد ناتان کاتز استرالیایی را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

طلای سبک ترین وزن تورنمت به ژاپن رسید

نادیا کومانچی، سفیر جدید فدراسیون جهانی جودو که در بازیهای المپیک مونترآل در سال ۱۹۷۶ خوش درخشید نیز در سالن به همراه ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو شاهد عملکرد خوب واکانا کوگا، جودوکار زن ژاپنی بود. ورزشکار ژاپنی در رقابت های وزن منهای ۴۸ کیلوگرم مدال طلا را از آن خود کرد.

بهترین جودوکار مرد

بهترین ورزشکار مرد روز نخست این تورنمنت نیز یک جودوکار ژاپنی بود. نائوهیشا تاکاتو، دارنده مدال برنز المپیک و سه قهرمانی جهان با مجموعه ای از فنون زیبا کلیه رقیبان را از پیش رو برداشت تا در فینال با رابرت مشویدوبادزه از روسیه روبرو شود.

تاکاتا در مبارزه نهایی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان نیز نشان داد که هیچ مانعی بر سر کسب مدال طلا او را متوقف نخواهد کرد. جودوکار ژاپنی با غلبه بر حریف روس ضمن کسب مدال طلا انتقام فینال مسابقات جهانی سال گذشته را نیز گرفت.

او پس از دریافت مدال طلا از دستان ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی گفت: «من پیش از این مسابقات کار خاصی انجام ندادم. طبق معمول چون عاشق جودو هستم فیلم مبارزات را نگاه می کنم و سعی دارن با فراگیری تکنیک های مختلف و اجرا کردن آنها در تمرین ها کیفیت خود را بالا ببرم.»

مدال طلا برای جودکار زن اسرائیلی

گیفن پریمو، جودوکار اسرائیلی موفق شد مدال طلای مبارزات دسته منهای ۵۲ کیلوگرم زنان را از آن خود کند. پریمو در مبارزه نهایی این وزن از سد آنجلیکا دلگادو آمریکایی گذشت و برای نخستین بار صاحب مدال طلای رقابت های تور جهانی جودو شد.

بهترین فن

بهترین فن روز نخست تورنمنت را ناتن برنز، جودوکار ایرلندی در مبارزه رده بندی وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان مقابل عماد باسو، حریفی از مراکش به اجرا درآورد که امتیاز ایپون و مدال برنز را برایش به همراه داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ حضور تیمی متشکل از پناهجویان در گرند پری بوداپست

جودو؛ دو طلا برای کره شمالی در نخستین روز از گرند پری هوهوت

ورزشکاران حرفه‌ای با درآمد خود چه می‌کنند؟