Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جودو؛ دو طلا برای کره شمالی در نخستین روز از گرند پری هوهوت

جودو؛ دو طلا برای کره شمالی در نخستین روز از گرند پری هوهوت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یو سو جون، جودوکار زن کره شمالی مدال طلای وزن منهای ۴۸ کیلوگرم را بر گردن آویخت. او با درخشش در دور مقدماتی در نهایت به مبارزه نهایی راه یافت و در فینال با امتیاز وازاری از سد حریفی از چین گذشت تا برای نخستین بار در رقابت های تورجهانی جودو صاحب گردن آویز طلا شود.

آگهی

نخستین روز از رقابت های جایزه بزرگ جودو در هوهوت واقع در منطقه مغولستان جنوبی کشور چین با درخشش ورزشکارانی از کره جنوبی و کره شمالی همراه بود.

بهترین جودوکار زن

اوتا آبه، جودوکار زن ژاپنی در رقابت های وزن منهای ۵۲ کیلوگرم موفق ظاهر شد و ضمن کسب مدال طلا عنوان بهترین ورزشکار زن را نیز از آن خود کرد.

آبه با درخشش در دور مقدماتی نشان داد که کمترین استحقاق او در این تورنمنت کسب مدال زرین است. او در نیمه نهایی گیفین پریمو، حریف اسرائیلی را با امتیاز ایپون شکست داد و راهی مبارزه نهایی شد.

آبه در فینال، ایولین شوپ، حریفی از کشور سوئیس را پیش رو داشت. او در مبارزه نهایی با اجرای یک اوچی ماتا و کسب امیتاز ایپون پیروز از تاتامی خارج شد.

اوتا آبه پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست احساس خود را اینگونه بیان کرد: «من پیشتر مصدوم بودم و تنها یکماه قبل از تورنمنت فرصت آماده سازی داشتم. با اینحال بسیار از عملکردم راضی هستم. تمام توان خود را در این مسابقات گذاشتم اما بی شک نقاط ضعفی نیز در خود دیدم که باید اصلاحش کنم. امیدوارم تابستان در مسابقات قهرمانی جهان در بهترین فرم خود باشم.»

بهترین جودکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد روز نخست گرند پری هوهوت به وون جین کیم از کره جنوبی تعلق گرفت.

کیم در دور مقدماتی رقابت های وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان کلیه حریفان را از پیش رو برداشت و با غلبه بر لوکا مخیادزه، حریف فرانسوی راهی دیدار نیمه نهایی شد.

جودوکار کره ای پس از شکست حریف روس در نیمه نهایی راهی فینال شد و در مبارزه نهایی نیز با امتیاز ایپون از سد حریفی از چین تایپه گذشت.

وون جیم کیم پس از کسب مدال زرین این وزن گفت: «باید خودم را برای هر شرایطی آماده کنم زیرا مسابقات همیشه آنطور که انتظار داریم پیش نمی رود. در کره این کار را کردم و به اندازه کافی تمرین کردم تا غافلگیر نشوم. خوشحالم که دیدار نهایی را با کسب امتیاز ایپون به پایان بردم.»

طلای سبک ترین وزن مسابقات نصیب جودکاری از کره شمالی شد

یو سون جون، جودوکار زن کره شمالی مدال طلای وزن منهای ۴۸ کیلوگرم را بر گردن آویخت.

او با درخشش در دور مقدماتی در نهایت به مبارزه نهایی راه یافت و در فینال با امتیاز وازاری از سد حریفی از چین گذشت تا برای نخستین بار در رقابت های تورجهانی جودو صاحب گردن آویز طلا شود.

دومین طلای کره جنوبی در روز نخست

لیم هوان کیم، دومین ورزشکار کره جنوبی بود که در روز نخست تورنمنت بر سکوی نخست ایستاد. کیم در فینال رقابت های وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان با غلبه بر آرام گریگوریان از روسیه صاحب مدال طلا شد.

دومین طلای کره شمالی در بخش زنان

جین آ کیم ، دیگر جودوکار زن از کره شمالی در فینال مبارزات وزن منهای ۵۷ کیلوگرم موفق شد با غلبه بر داریا مشیتسکایا از روسیه صاحب گردن آویز طلا شود.

بهترین فن

بهترین فن روز نخست تورنمنت جودو هوهوت یک «کو سوتو» بود که گیفین پریمو، جودوکار اسرائیلی در مبارزه رده بندی وزن منهای ۵۲ کیلوگرم زنان مقابل آندریاس چیتو از رومانی به اجرا درآورد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت