ترامپ در سخنرانی روز ملی استقلال: امروز از همیشه قدرتمندتریم

ترامپ در سخنرانی روز ملی استقلال: امروز از همیشه قدرتمندتریم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در مراسم روز ملی استقلال آمریکا، دونالد ترامپ، با تقدیر از نیروی هوایی این کشور گفت: «آسمان متعلق به ایالات متحده آمریکا است.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا با وجود تمام انتقادها مراسم رژه هوایی را در سالگرد روز ملی استقلال آمریکا برگزار کرد.

در این مراسم که به خواست رئيس جمهوری آمریکا و در روز چهارم ژوئیه در واشنگتن برگزار شد، جنگنده‌های اف ۱۸ اسکادران نیروی دریایی آمریکا، هلی‌کوپترهای ام اچ ۶۰، وی اچ ۹۲ و همچنین جنگنده‌های اف ۳۵، اف ۲۰ و بمب‌افکن بی ۲ حضور داشتند.

آقای ترامپ همچنین به عنوان نخستین رئيس جمهوری آمریکا از زمان هری ترومن، تصمیم گرفت در روز ملی استقلال این کشور سخنرانی کند. اتفاقی که در ۷۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

دونالد ترامپ در واشنگتن دی سی، ملت آمریکا را قدرتمندتر از هر زمان دیگری در تاریخ دانست و افزود: «تا زمانی که ما تاریخ بزرگمان را به یاد داشته باشیم و تا هنگامی که نبرد برای آینده بهتر را متوقف نکرده باشیم، آن وقت چیزغیرممکنی برای آمریکا وجود ندارد.»

او در حالی در محل بنای یادبود آبراهام لینکلن، سخنرانی می‌کرد که جمعی از معترضان به سیاست‌های او در مقابل کاخ سفید تظاهراتی را ترتیب داده بودند. 

آقای ترامپ برگزاری این مراسم را از سالگرد پیروزی انقلاب فرانسه الهام گرفته بود.

رئيس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی خود به تحسین ارتس این کشور پرداخت و گفت: «ما تاریخ خود را جشن می‌گیریم. ما مردم و قهرمانانی که با افتخار از این پرچم دفاع کرده‌اند. مردان و زنان شجاعی که در ارتش ایالات متحده خدمت می‌کنند. در طول ۶۵ سال گذشته، دشمن موفق به کشتن حتی یک سرباز نیروی هوایی آمریکا نشده است، به این خاطر که آسمان متعلق به ایالات متحده آمریکا است.»

در این مراسم که جنگنده‌های اف‌۱۸ اسکادران هوایی نیروی دریایی آمریکا، موسوم به «فرشتگان آبی» نمایش هماهنگی ارائه دادند، برخی از کسانی که برای تماشای این برنامه جمع شده بودند را به وجد آورد و با شعار «ترامپ، ۴ سال بیشتر» از رئيس جمهوری آمریکا خواستند که یک دوره دیگر نیز در کاخ سفید بماند.

این در حالی بود که تعدادی از معترضان به سیاست‌های دونالد ترامپ، در مقابل کاخ سفید در تظاهرات خود، یک بالن بزرگ با تصویر ترامپ که روی آن عبارت «بچه ترامپ» نوشته شده بود را به هوا فرستادند.

برگزاری این مراسم از سوی بسیاری از دموکرات‌ها هم مورد انتقاد قرار گرفته بود و آنها رئيس جمهوری این کشور را به «دور ریختن پول مالیات دهندگان آمریکایی» متهم کرده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

علاقه ترامپ به تانک؛ نگاهی به سابقه حضور تانک‌ها در خیابان‌های واشنگتن

آزمون بر سر راه بایدن در خطرناک‌ترین لحظه؛ آیا خاورمیانه درگیر جنگی تمام‌عیار می‌شود؟

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم