Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

چین؛ فرودگاه بزرگ «داکسینگ» بمناسبت۷۰سالگی رژیم کمونیستی افتتاح می شود

چین؛ فرودگاه بزرگ «داکسینگ» بمناسبت۷۰سالگی رژیم کمونیستی افتتاح می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«فرودگاه بین‌المللی داکسینگ» در مساحتی به وسعت ۷۰۰ هزار متر مربع و سرمایه‌‌ای بالغ بر ۱۷.۵ میلیارد دلار ساخته شده است.در چشم انداز ۲۰۴۰ این فرودگاه خواهد توانست تا بیش از ۱۰۰ میلیون مسافر در سال را پوشش دهد و به بزرگترین فرودگاه جهان تبدیل شود.

آگهی

فرودگاه بزرگ «داکسینگ» که به شکل یک ستاره دریایی طراحی شده است در ماه سپتامبر و بمناسبت ۷۰ سالگی رژیم کمونیستی چین در پکن پایتخت افتتاح می شود.

«فرودگاه بین‌المللی داکسینگ» در مساحتی به وسعت ۷۰۰ هزار متر مربع و سرمایه‌‌ای بالغ بر ۱۷.۵ میلیارد دلار ساخته شده است.

چین هدف از میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری برای ساخت این فرودگاه که پنج شاخه دارد را پاسخ به نیازهای فزاینده ترافیک هوایی چین اعلام کرده است. این فرودگاه به کمک فرودگاه کنونی پکن خواهد آمد که دومین فرودگاه بزرگ جهان محسوب می شود و کمی بیش از ۱۰۰ میلیون مسافر را سالانه پوشش می دهد.

ساخت این پروژه بطور رسمی و طبق پیش‌بینی‌ها روز یکشنبه به پایان رسید و روز ۳۰ سپتامبر همزمان با مراسم هفتادمین سالگرد بنیانگذاری رژیم کمونیستی چین افتتاح می شود.

جمهوری خلق چین در اکتبر ۱۹۴۹ و در پی انقلاب کمونیستی به رهبری مائو تسه تونگ بنیان گذاشته شد.

این فرودگاه بزرگ در فاصله ۴۶ کیلومتری میدان تیان‌ان‌من واقع شده و پیش بینی شده است تا سال ۲۰۲۵ چهار ترمینال آن به بهره‌برداری کامل برسد، که میتواند ۷۲ میلیون مسافر را در سال پوشش دهد.

در چشم انداز ۲۰۴۰ این فرودگاه راه‌اندازی چهار ترمینال دیگر پیش بینی شده است که در آنصورت خواهد توانست تا بیش از ۱۰۰ میلیون مسافر در سال را جابه‌جا کند و به بزرگترین فرودگاه جهان تبدیل شود.

در حال حاضر فرودگاه آتلانتا در ایالات متحده آمریکا سالانه ۱۰۰ میلیون مسافر را جابه‌جا می کند و عنوان بزرگترین فرودگاه جهان را به خود اختصاص داده است. در یک مقایسه با فرودگاهها فرانسه، تمام ترمینال‌های فرودگاه شارل‌دوگل پاریس که دهمین فرودگاه جهان محسوب می شود در سال ۲۰۱۷، ۷۰ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی «انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی» در میانه سال ۲۰۲۰، چین از آمریکا در زمینه نقل و انتقال هوایی پیشی خواهد گرفت و به نخستین بازار حمل و نقل هوایی جهان بدل می شود.

بر اساس پیش‌بینی‌ها چین در سال ۲۰۳۷ با حدود ۱.۶ میلیارد سفر هوایی در سال مواجه خواهد بود. این رقم یک میلیارد مسافر بیش از رقم مسافران هوایی سال ۲۰۱۷ این کشور خواهد بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نبض تجارت؛از بزرگترین فرودگاه جهان در دوبی تا میلیاردرهای نورسیده چینی

افتتاح بزرگ ترین فرودگاه جهان در ترکیه

کلاهبرداری بانکی در چین؛ مال‌باختگان معترض پس از چند ماه هنوز در بازداشت نیروهای امنیتی هستند