نازنین زاغری و همسرش همزمان به اعتصاب غذا پایان دادند

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری
ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لندن پیشتر به شهروندان دو تابعیتی ایرانی - بریتانیایی خود توصیه کرده بود که به دلیل مواجه شدن احتمال با بدرفتاری و خطرهای ناشی از «بازداشت های خودسرانه» در جمهوری اسلامی ایران از سفر به این کشور خودداری کنند.

آگهی

نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی که به اتهام جاسوسی و اقدام برای براندازی در ایران زندانی است روز شنبه اعلام کرد که به اعتصاب غذای خود پایان داده است.

خانم زاغری که پیشتر کلیه اتهامت مطرح از سوی دستگاه قضایی ایران را رد کرده است دو هفته پیش اعلام کرد که همزمان با تولد فرزندش در اعتراض به «حبس ناعادلانه» خود دست به اعتصاب غذا می زند.

این شهروند دوتابعیتی ۴۰ ساله که مادر یک فرزند است پیش از این اواخر دی ماه سال گذشته در اعتراض به شرایط نامساعد زندان و عدم توجه به وضعیت جسمانی و سلامتی وی به مدت سه روز اعتصاب غذا کرده بود.

بر اساس گزارش رسانه ها، ریچارد رتکلیف، همسر خانم زاغری نیز که همزمان با دوره جدید اعتصاب غذای نازنین به مدت پانزده روز در مقابل سفارت ایران در لندن تحصن و اعتصاب غذای تر کرده بود به حرکت اعتراضی خود پایان داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه آقای رتکلیف در گفتگو با شبکه رادیویی بی بی سی ضمن اعلام پایان اعتصاب غذای همسرش تصریح کرد که وی روز شنبه با خوردن کمی سوپ، سیب و موز به اقدام اعتراضی خود پایان داده است.

آقای رتکلیف در ادامه تصریح کرد: «از دریافت این خبر کمی آرام گرفتم زیرا نمی خواستم که او اعتصاب غذایش را بیشتر از این ادامه دهد.»

بریتانیا همواره با حمایت از نازنین زاغری اتهامات مطرح بر ضد وی را بی اساس قلمداد کرده و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط شهروند دوتابعیتی خود شده است.

اندرو موریسون، وزیر مشاور در امور خاورمیانۀ وزارت خارجه بریتانیا آخرین مسئول بریتانیایی است که به تازگی به تهران سفر کرده و در جریان این سفر خواست یاد شده را تکرار کرده است.

لندن پیشتر به شهروندان دو تابعیتی ایرانی - بریتانیایی خود توصیه کرده بود که به دلیل مواجه شدن احتمال با بدرفتاری و خطرهای ناشی از «بازداشت های خودسرانه» در جمهوری اسلامی ایران از سفر به این کشور خودداری کنند.

نازنین زاغری، کارمند سابق بنیاد تامسون رویترز آوریل سال ۲۰۱۶ هنگام ورود به ایران دستگیر و در سپتامبر همان سال به اتهام جاسوسی و اقدام برای براندازی به پنج سال زندان محکوم شد، اتهامی که وی همواره آن را رد کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نازنین زاغری برای دو هفته با پابند از زندان اوین مرخص شد

آغاز اعتصاب غذای نازنین زاغری؛ سفیر ایران به وزارت خارجه بریتانیا احضار شد

رویارویی مستقیم نظامی با اسرائیل چه تاثیری بر زندگی شهروندان عادی ایران می‌گذارد؟