آغاز اعتصاب غذای نازنین زاغری؛ سفیر ایران به وزارت خارجه بریتانیا احضار شد

آغاز اعتصاب غذای نازنین زاغری؛ سفیر ایران به وزارت خارجه بریتانیا احضار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ریچارد رتکلیف می گوید اعتصاب غذای نازنین زاغری، همسرش در اعتراض به عدم توجه مسئولان ایرانی به بیماری های این زندانی است.

آگهی

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری روز دوشنبه با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که وی در اعتراض به عدم رسیدگی به شرایط درمانی، اعتصاب غذای خود را آغاز کرد.

همسر نازنین زاغری همچنین به رسانه ها گفت امیدوار است اعتصاب غذای این زندانی باعث شود مسئولان ایرانی درخواست های وی را جدی تلقی کنند.

آقای رتکلیف در سخنان خود تاکید کرد که نازنین زاغری نیاز فوری به مراقبت های پزشکی دارد. به گفته خانواده خانم زاغری، این زندانی مدتی است که دردی در ناحیه گردن احساس می کند و برای رفع این درد نیاز شدیدی به معاینه یک پزشک متخصص دارد. ظاهرا دردهای نازنین زاغری باعث شده اند تا وی در ناحیه دست و پا احساس کرخی کند. به گفته ریچارد رتکلیف تاکنون مقامات زندان نسبت به خواسته های همسرش بی توجه بوده اند.

بیشتر بخوانید:

واکنش وزیر امور خارجه بریتانیا به اعتصاب غذای نازنین زاغری

همسر نازنین زاغری شرط اصلی پایان اعتصاب غذای همسر خود را اجازه دسترسی به پزشک مختصص خارج از زندان و همچنین تضمین کتبی مسئولان زندان مبنی بر امکان دسترسی آزادانه به دارو و درمان تجویز شده توسط پزشکان دانست.

همزمان با این کنفرانس، جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا اعلام کرد که حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در بریتانیا به وزارت خارجه احضار شده است. آقای هانت در صفحه توییتر خود ادامه دار شدن حبس نازنین زاغری را «غیرقابل قبول» خواند.

حمید بعیدی نژاد سفیرایران در بریتانیا اظهارکرد که نازنین زاغری از امکانات پزشکی بهره مند است و از دولت بریتانیا خواست در اوضاع داخلی ایران دخالت نکند.

[به واتس اپ یورونیوز فارسی بپیوندید](مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید)

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نازنین زاغری و همسرش همزمان به اعتصاب غذا پایان دادند

همسر نازنین زاغری‌رتکلیف با شاخه‌های گل در برابر سفارت ایران در لندن

واکنش وزیر امور خارجه بریتانیا به اعتصاب غذای نازنین زاغری