Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

واکنش وزیر امور خارجه بریتانیا به اعتصاب غذای نازنین زاغری

واکنش وزیر امور خارجه بریتانیا به اعتصاب غذای نازنین زاغری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ماه نوامبر که به ایران سفر کرده بودم آنها قول دادند تا خدمات پزشکی مورد نیاز زاغری فراهم شود اما باعث خجالت دولت ایران است که این خدمات برای وی فراهم نشده است.»

آگهی

جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا در واکنش به اعتصاب غذای نازنین زاغری رتکلیف در تویتر خود نوشت:«نازنین بی‌گناه است و باید به او اجازه دهند تا به خانه بازگردد. چگونه مقام‌های ایرانی می‌گذارند که یک مادر بی‌گناه به این نقطه برسد که راهی جز اعتصاب برای دسترسی به حق عدالت و مراقبت‌ پزشکی؟ نداشته باشد»

آقای هانت همچنین تاکید کرد که نازنین زاغری به درمان‌های مختلفی نیاز دارد و مسائل پزشکی او پیچیده است. وزیر امور خارجه بریتانیا همچنین گفت: «او پس از آنکه به هیچکدام از خواسته‌هایش عمل نشد اقدام به اعتصاب غذا کرد. ما چه در فضای عمومی و چه در پشت صحنه مشغول رایزنی و مذاکره برای آزادی او هستیم اما تا آن زمان از دولت ایران می‌خواهیم برای ارایه خدمات درمانی و پزشکی به عنوان مولفه‌های ابتدایی حقوق بشر برای وی همکاری لازم را داشته باشند.»

«دولت ایران به وعده‌اش عمل نکرد»

آقای هانت همچنین گفت: «ماه نوامبر که به ایران سفر کرده بودم آنها قول دادند تا خدمات پزشکی مورد نیاز زاغری فراهم شود اما باعث خجالت دولت ایران است که این خدمات برای وی فراهم نشده است.»

نازنین زاغری شهروند دو تابعیتی ایرانی و بریتانیایی است که پیش از دستگیری کارمند بنیاد خیریه رویترز بود. او فروردین سال ۹۵ بازداشت شد. وی نوروز ۹۵ به همراه دخترش به ایران سفر کرده بود که همان موقع بازداشت شد و سپس در دادگاه به اتهام اقدام برای براندازی به ۵ سال زندان محکوم شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز اعتصاب غذای نازنین زاغری؛ سفیر ایران به وزارت خارجه بریتانیا احضار شد

همسر نازنین زاغری به یورونیوز: به دادگاه رفتن نازنین نشانه خوبی نیست

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد