موج گرما؛ مجوز شنا و حمام آفتاب با سینه لخت در شهر مونیخ

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
موج گرما؛ مجوز شنا و حمام آفتاب با سینه لخت در شهر مونیخ
Copyright  REUTERS / Andreas Gebert

موج گرمای کم سابقه در آلمان سبب شده تا در شهر مونیخ بحث بر سر چگونگی پوشش بالاتنه توسط بانوان هنگام شنا و آفتاب گرفتن بالا بگیرد.

 این بحث پس از آن جنجالی و داغ شد که چند زن جمعه گذشته پس از شنا و هنگام آفتاب گرفتن در سواحل رودخانه ایسار مورد اعتراض ماموران قرار گرفتند.

رسانه های محلی با انعکاس این واقعه یادآور شدند که رفتار تهدیدآمیز پنج مامور سبب شد تا تعداد دیگری از زن ها که در مجاورت افراد یاد شده بودند به نشانه همبستگی پوشش بالاتنه خود را در بیاورند.

پس از این ماجرا پلیس به صحنه فراخوانده می شود و از زنان خواسته می شود تا سینه های خود را بپوشانند.

این مسئله سبب شد تا اعتراض هایی در خصوص دوگانگی قوانین از سوی زنان در شهر مونیخ مطرح شود. استدلال معترضان این است که قانون به مردان اجازه می دهد که برای برنزه شدن با سینه عریان آفتاب بگیرند اما این امکان برای زن ها فراهم نیست.

نمایندگان محلی حزب سبزها پس از این ماجرا روز سه شنبه از شورای شهر مونیخ خواست تا به گونه ای صریح و آشکار دستور العمل خود را در باره پوشش شنا در اماکن عمومی برای شهروندان تشریح کنند.

بر اساس این دستورالعمل، شهروندان مونیخ موظف هستند خارج از محیط های خاصی که برای برهنگان یا نودیست ها درنظر گرفته شده در دیگر محیط ها با لباس مناسب شنا ظاهر شوند.

حزب دمکرات مسیحی که قدرت را در آلمان در دست دارد با انعکاس اعتراض های صورت گرفته در باره دوگانگی قانون برای مردان و زنان درخواست کرده است که دستورالعمل مربوطه مورد بازنگری قرار گیرد.

شورای شهر مونیخ روز چهارشنبه اعلام کرد که موافق ایجاد تغییر و اصلاحات در دستور العمل شهری است به این نحو که برای گرفتن حمام آفتاب در سواحل رودخانه ایسار تنها لازم باشد که اندام های اصلی تناسلی پوشیده شود.

موج گرمای شدید سبب شد تا رکورد دما روز چهارشنبه نیز در نقاط مختلف اروپا شکسته شود. مناطق شرقی آلمان در این روز دمای نزدیک به ۳۹ درجه را تجربه کردند. این میزان دما هیچگاه در ماه ژوئن در آلمان به ثبت نرسیده است.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید