Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بادهای داغ آفریقایی و هشدار موج گرما در اروپا

بادهای داغ آفریقایی و هشدار موج گرما در اروپا
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان اتحادیه صنفی کشاورزان آلمان نسبت به زیان گرما و کم‌آبی برای محصولات زراعی این کشور هشدار داده‌اند.

آگهی

موج گرمای کم‌پیشینه در هفته جاری قاره اروپا و به ویژه کشورهای واقع در جنوب و غرب این قاره را فراخواهد گرفت.

کارشناسان هواشناسی اروپا علت گرم شدن ناگهانی هوا در این مناطق را وزش بادهای داغ از جانب صحرای آفریقا اعلام کرده‌اند. بنا به اعلام سازمان‌های هواشناسی اسپانیا، آلمان، فرانسه، بلژیک و ایتالیا جبهه‌های هوای گرم از روز دوشنبه ۳ تیر در بخش‌های زیادی از این کشورها مستقر شده و هوا در این مناطق دست کم تا روز یکشنبه شدیدا گرم خواهد ماند.

انتظار می‌رود در روز سه‌شنبه ۴ تیر دمای هوا در برخی شهرهای اروپا از ۴۰ درجه سانتی‌گراد نیز فراتر برود.

آلمان

آژانس آب ‌و هوایی آلمان اعلام کرد این کشور تا روز یکشنبه شاهد گرمای شدید خواهد بود، به طوری که دمای هوا در برخی مناطق به رکورد حداکثر ۴۰.۳ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

این رکورد برای ماه ژوئن از سال ۲۰۱۵ که دمای هوا در استان بایرن از ۴۰ درجه گذشت تاکنون بی‌پیشینه بوده است. مسئولان اتحادیه صنفی کشاورزان آلمان نسبت به زیان گرما و کم‌آبی برای محصولات زراعی این کشور هشدار داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

پیش‌بینی دمای هوا برای روز پنج‌شنبه ۲۷ ژوئن (۶ تیر) در اروپا

ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، بلژیک

هشدار گرمای هوا در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه نیز صادر شده است.

مقام‌های اسپانیا با انتشار اطلاعات مربوط به گرمازدگی به شهروندان این کشور توصیه کردند که برای رویارویی با موج گرما آماده باشند.

تابستان در فرانسه نیز با بالا رفتن ناگهانی دما آغاز شده است. انتظار می‌رود در هفته جاری دمای هوا در بیشتر استان‌های این کشور از ۴۰ درجه سانتی‌گراد فراتر برود. در سال ۲۰۰۳ در فاصله روزهای ۴ تا ۱۸ اوت ۱۵ هزار نفر در فرانسه به دلیل گرمای شدید هوا جان خود را از دست دادند.

مؤسسه سلطنتی هواشناسی بلژیک خطر «گرمای شدید» را به شهروندان این کشور به ویژه ساکنان مناطق غربی گوشزد کرده است. به گزارش رسانه‌های محلی، هوا از روز سه‌شنبه در این مناطق به تدریج از ۳۵ درجه سانتی‌گراد فراتر خواهد رفت. در شهر اوستنده که بزرگ‌ترین شهر ساحلی در غرب بلژیک است، رفت و آمد درشکه‌های توریستی به دلیل گرمای هوا و در پی گرمازدگی چند گردشگر ممنوع شده است.

اداره هواشناسی بریتانیا، متافیس نیز برای روزهای آینده به ویژه در نقاط جنوبی این کشور افزایش دما و رگبار شدید باران را پیش‌بینی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خطر فزاینده «تبعیض آب و هوایی»؛ چالش جدید برای فقرا و حقوق بشر

موج کم سابقه گرما در اروپا؛ محدودیت طرح ترافیک در لیون به اجرا گذاشته شد

مسابقات یورو ۲۰۲۴؛ اسپانیا مقتدرانه شروع کرد، ایتالیا گام اول را لرزان برداشت