شهردار لندن ترامپ را «بچه ۱۹۰ سانتی متری» خواند

شهردار لندن ترامپ را «بچه ۱۹۰ سانتی متری» خواند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«شهردار لندن نتوانست با مسألهٔ حملهٔ با چاقو برخورد مناسب کند و بیشتر از آنکه امنیت زندگی لندنی‌ها را تأمین کند،‌ وقت صرف سیاست می‌کند.»

آگهی

صادق خان شهردار لندن که دیگربار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده را به سخره گرفت.

شهردار لندن که در جمعی از معلمان بریتانیا در کاخ وست‌مینستر سخن می‌گفت،‌ در ابتدای سخنانش اشاره کرد که تلفن همراهش را خاموش کرده و بعد رو به حاضران گفت‌: «آنهایی که تلفن‌شان روشن است،‌ اگر کسی دربارهٔ من توییت کرد، یعنی یک بچه ۱۹۰ سانتی‌متری از کاخ سفید، لطفا خبرم کنید!»

اعضای جمع حاضر هم با خنده و کف زدن به این اظهارات واکنش نشان دادند. این سخنان تازه‌ترین اظهارات شهردار لندن در جریان درگیری‌های لفظی او با رئیس جمهور ایالات متحده است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

صادق خان پیش از این رئیس جمهوری کنونی آمریکا را «تمثال نژادپرستی» خوانده و گفته بود ترامپ نسبت به وی «وسواس فکری» پیدا کرده است.

از سوی دیگر دونالد ترامپ نیز درست پیش از سفر اخیرش به بریتانیا، در توییتر، شهردار لندن را «بازنده مطلق» خوانده بود و نام وی را هم به شکلی نادرست نوشته بود او همچنین صادق خان را برای ناتوانی در کنترل جرائم پایتخت بریتانیا سرزنش کرده و از او به عنوان یک «فاجعه» یاد کرده بود.

جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا در روزهای گذشته اعلام کرد که با توییت ترامپ در نقد عملکرد شهردار لندن ۱۵۰ درصد موافق است. وی افزود: «شهردار لندن نتوانست با ماجرای حمله‌های با چاقو برخورد مناسبی داشته باشد، و بیشتر از آنکه امنیت زندگی لندنی‌ها را تأمین کند،‌ وقت صرف سیاست می‌کند.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صادق خان: نباید برای ترامپ فرش قرمز پهن کنیم

مخالفان صادق خان بالنی به شکل شهردار لندن را به هوا می فرستند

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش