Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بولتون: ایران احتیاط و خویشتن‌داری آمریکا را با ضعف این کشور اشتباه نگیرد

بولتون: ایران احتیاط و خویشتن‌داری آمریکا را با ضعف این کشور اشتباه نگیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مشاور امنیت ملی کاخ سفید برای انجام یک دیدار سه‌جانبه با مقام‌های روسیه و اسرائیل آماده می‌شود.

آگهی

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید از ایران خواست تا احتیاط و خویشتن‌داری ایالات متحده را نشانه ضعف این کشور تفسیر نکند.

آقای بولتون روز یکشنبه در بیت‌المقدس (اورشلیم) در جریان دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل ابراز امیدواری کرد که دور جدید تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران روز دوشنبه و پس از ماه‌ها بررسی اعلام شود.

آقای بولتون که از نئومحافظه‌کاران (جناح بازها) حزب جمهوری‌خواه است، یکی از سرسخت‌ترین مخالفان جمهوری اسلامی و از مدافعان برخورد نظامی با این کشور به شمار می‌رود.

او اعلام کرد: «ادامۀ تلاش‌های ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و تهدیدات این کشور که این روزها از حدود تعیین شده در قرارداد ناموفق هسته‌ای فراتر رفته، نشان از تمایل این ملت برای رسیدن به صلح نیست.»

آقای بولتون افزود: «تحریم‌ها گزنده هستند و از شب گذشته نیز بر شمار آنها افزوده شده است... ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد، نه علیه ایالات متحده و نه علیه جهان.»  

نتانیاهو: آن‌‌هایی که می‌گویند تهاجم‌های ایران بعد از کارهای اخیر دونالد ترامپ آغاز شده، در سیاره ما زندگی نمی‌کنند

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، بنیامین نتانیاهو نیز در این دیدار با سپاسگزاری از دولت ترامپ گفت: «آمریکا هیچ دوستی بزرگتر از اسرائیل و اسرائیل هم هیچ دوستی بزرگتر از ایالات متحده ندارد». نخست‌وزیر اسرائیل جان بولتون را یکی از حافظان اساسی اتحاد میان تل آویو و واشنگتن خواند.

قرار است نمایندگان شورا‌های عالی امنیت اسرائیل، روسیه و ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه در اسرائیل با یکدیگر دیدار کنند.

بنیامین نتانیاهو پیش از برگزاری نشست با آقای بولتون نیز اعلام کرد: «ایران یک کارزار تهاجم و تروریسم در منطقه به راه انداخته است. در عراق، در سوریه، لبنان، یمن و جاهای دیگر.» 

نخست‌وزیر اسرائیل که از مخالفان پر و پا قرص برجام است، گفت: «همین چند سال پیش و پس از توافق هسته‌ای، میلیون‌ها و میلیاردها دلار به سوی ایران سرازیر شد. این پول تنها تجاوزکاری ایران را تشدید کرد. باید یادآوری کنم که بسیاری در آن زمان می‌گفتند سرازیر شدن پول نقد به ایران باعث می‌شود این کشور از بلند پروازی‌های هسته‌ای دست بر دارد و به [مسائل]‌ داخلی مشغول شود. می‌گفتند ایران [با پول نقد] به کشور/ملت استارتاپ تبدیل می‌شود.»

آقای نتانیاهو افزود آن‌‌هایی که می‌گویند «تهاجم‌های ایران بعد از کارهای اخیر دونالد ترامپ آغاز شده، در سیاره ما زندگی نمی‌کنند.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو در رزمایش ارتش اسرائیل: قدرت ویرانگری بسیار بالایی داریم، ما را محک نزنید

بولتون: توقف حملات در منطقه نشان می‌دهد حضورمان در برابر ایران موفق بوده است

اسرائیل به برخی اشتباهات و ناهماهنگی‌‌ها در حمله هفت اکتبر حماس اعتراف کرد