Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حمله هوایی ارتش سوریه به مواضع مخالفان؛ ۲ امدادگر و ۷ کودک کشته شدند

حمله هوایی ارتش سوریه به مواضع مخالفان؛ ۲ امدادگر و ۷ کودک کشته شدند
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش سوریه همچنین یک آمبولانس در شهر معره نعمان را هدف قرار داد که منجر به کشته شدن دو امدادگری شد که داخل آن بودند.

آگهی

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که بمباران‌ شمال غربی این کشور توسط نیروهای بشار اسد در روز پنجشنبه ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) باعث کشته شدن ۱۴ غیرنظامی از جمله دو امدادگر و هفت کودک شده است.

به گزارش این سازمان حقوق بشری مستقر در لندن، این هفت کودک در جریان حملات به منطقه ادلب کشته شدند منطقه‌ای که از اواخر آوریل (اردیبهشت) گذشته هدف بمباران‌های مرگبار نیروهای دولت سوریه قرار دارد.

طبق این گزارش، نیروهای حکومت سوریه همچنین یک آمبولانس در شهر معره نعمان را هدف قرار دادند که منجر به کشته شدن دو امدادگر داخل آمبولانس شد.

فواد عیسی یکی از مسئولان سازمان غیر دولتی بنفسج می‌گوید که آمبولانس عمدا مورد هدف قرار گرفت. او همچنین مرگ دو امدادگر و زنی را که داخل آمبولانس در حال انتقال به مرکز درمانی بود، تایید کرد.

از سوی دیگر در روز چهارشنبه ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، ۱۷ غیرنظامی دیگر در حملات نیروهای دولتی کشته شدند. طبق این گزارش ۱۲ نفر از این افراد در شهری در منطقه جبل الزاويه این کشور در حمله هوایی جان باختند. این منطقه در جنوب استان ادلب واقع شده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین اعلام کرد که از روز سه‌شنبه درگیری بین نیروهای بشار اسد و مخالفان جهادی بیش از ۱۰۰ کشته در شمال غربی سوریه برجای گذاشته است.

خبرگزاری فرانسه
کمک امدادگران به افراد آسیب دیده در بمباران نیروهای دولتیخبرگزاری فرانسه

بیشتر بخوانید:

حکومت سوریه و روسیه از اواخر ماه آوریل بمباران ادلب و برخی مناطق مجاور در استان‌های حلب، حما و لاذقیه را شدت بخشیدند. مناطقی که در واقع تحت سلطه هیئت تحریر شام سوریه است.

طبق گزارش سازمان دیدبان حقوق بشر، خشونت‌ها در این منطقه باعث کشته شدن بیش از ۴۰۰ غیرنظامی از اواخر آوریل تاکنون شده است.

استان ادلب تنها بخش خارج از کنترل دولت سوریه محسوب می شود که در ماه سپتامبر به موجب توافقی که میان مسکو و آنکارا صورت گرفت به عنوان یکی از «مناطق حائل» معرفی شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک فرمانده امنیتی بلندپایه سوریه که تحت تحریم آمریکاست برکنار شد

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد