Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جزیره‌ای در نروژ به دنبال ایجاد نخستین شهر بدون زمان و ساعت در جهان

جزیره‌ای در نروژ به دنبال ایجاد نخستین شهر بدون زمان و ساعت در جهان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ساکنان این جزیزه خواستار آن هستند که ساعت کار برای کار و تجارت در این جزیره لغو شود و ساکنان اجازه داشته باشند هر آنچه را می خواهند در هر زمانی که مایلند انجام دهند زیرا مناسبات شان با زمان با دیگر نقاط جهان متفاوت است.

آگهی

ساکنان یک جزیره کوچک در نروژ به دنبال آن هستند تا با حذف ساعت برای ماههای زمستان، مفهوم زمان را از این جزیره حذف کنند.

حدود ۳۵۰ نفر در جزیره سوماروی در غرب منطقه ترومسوی نروژ در قطب شمال کارزاری به راه انداخته‌آند تا این جزیره را به نخستین منطقه بدون ساعت در جهان تبدیل کنند.

آنها خواستار آن هستند که ساعت کاری برای کار و تجارت در این جزیره لغو شود و ساکنان اجازه داشته باشند هر آنچه را می خواهند در هر زمانی که مایلند انجام دهند زیرا مناسبات شان با زمان با دیگر نقاط جهان متفاوت است.

این جزیره دو ماه در زمستان بطور کامل در تاریکی به سر می برد در حالیکه در تابستان بطور ۲۴ ساعته روشنایی دارد و تاریکی شب وجود ندارد. خورشید در این جزیره در ۱۸ مه طلوع می کند و تا ۲۶ ژوییه غروب نمی کند.

در صفحه فیسبوکی این کارزار در دفاع از این ایده آمده است: «چطور می توان در تابستان که شب وجود ندارد زمان را حدس زد؟ این واقعیت دقیقا دلیلی بود که باعث راه اندازی این کارزار شد. اینجا در منطقه آزاد از زمان سوماروی ما از هر دقیقه آفتاب نیمه شب لذت می بریم و نوشیدن یک قهوه با دوستان در ساحل در ساعت ۲ صبح اقدامی معمولی است.»

توریست‌هایی که به این جزیزه می آیند همانند عشاقی که قفل به نرده پل‌ها مثلا در پاریس می بندند، ساعت‌هایشان را روی پل این جزیره به میله‌های پل می بندند. نمادی برای اینکه نشان دهند وارد شهری می شوید که در آن زمان معنایی ندارد.

حامیان این کارزار هفته گذشته طوماری را به مقامات محلی تحویل داده‌‌اند تا این ایده در این جزیره قانونی شود.

پارلمان اروپا در ماه مارس به حذف تغییر ساعت زمستانی-تابستانی رای داد با این حال اعضای اتحادیه اروپا باید تصمیم بگیرند که ساعت زمستانی یا تابستانی به ساعت دائمی تبدیل شود. یک نماینده محلی نروژ گفته است همچنان که ساعت زمستان و تابستانی داریم باید یک گزینه سوم هم برای این جزیزه در نظر گرفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قانون‌گذاران اروپایی به عدم تغییر ساعت فصلی رای مثبت دادند

نروژ؛ کشتی تفریحی گرفتار در طوفان به ساحل رسید

نروژ،اسپانیا،ایرلند کشور فلسطین را به رسمیت شناختند؛ لهستان حمایت کرد؛ فرانسه:شرایط هنوز فراهم نیست