پنتاگون با انتشار تصاویر جدیدی از حمله به نفت‌کش‌ها بار دیگر ایران را متهم کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پنتاگون با انتشار تصاویر جدیدی از حمله به نفت‌کش‌ها بار دیگر ایران را متهم کرد
Copyright  پنتاگون

پنتاگون با انتشار تصاویر جدیدی از حمله به نفت‌کشی که در مالکیت یک شرکت ژاپنی است، بار دیگر ایران و نیروهای سپاه پاسداران را به دست داشتن در این حمله متهم کرد.

پنتاگون روز دوشنبه ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد)، ۱۱ عکس مختلف از این حمله منتشر کرد و به مانند ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) مدعی شد که تصاویر جدید هم سرنشینان یک قایق ایرانی را نشان می‌دهد که در روز حادثه تلاش می‌کردند تا یک مین عمل نشده را از بدنۀ نفت‌کش کوکوکا کوریجوس جدا کنند.

وزارت دفاع آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با توجه به اسناد تصویری، و توانایی و امکاناتی که برای اجرای این حملات به کار رفته، ایران را مسئول انفجار دو نفت‌کش می‌داند.

تصاویر جدید پنتاگون از حمله به نفت‌کش ژاپنی

بیشتر بخوانید:

بامداد پنج‌شنبه ۲۳ خرداد به دو فروند نفتکش در دریای عمان و در نزدیکی سواحل ایران در جنوب بندر جاسک حمله‌ای صورت گرفت. این رویداد در ادامه تنش فزاینده میان ایران و آمریکا واکنش‌های جهانی زیادی را به دنبال داشت و آمریکا، ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کرد.

ایران تاکنون هیچ واکنشی به این اتهام نشان نداده است. با این حال محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی روز دوشنبه گفت اگر این کشور بخواهد مانع از عبور نفت از تنگه هرمز شود این کار را علنی و صریح انجام خواهد داد و به پنهان‌کاری و فریب متوسل نخواهد شد.