Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درگیرهای خونین در شمال غرب سوریه نزدیک به ۵۰ کشته برجای گذاشت

درگیری نظامیان با شورشیان در شمال غرب سوریه
درگیری نظامیان با شورشیان در شمال غرب سوریه Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استان ادلب طی هفته های اخیر هدف حملات شدید و دامنه دار هوایی ارتش سوریه و نیروهای هوایی نزدیک ترین متحد دمش، یعنی روسیه بوده است. این منطقه که تنها بخش خارج از کنترل دولت سوریه محسوب می شود در ماه سپتامبر به موجب توافقی که میان مسکو و آنکارا صورت گرفت به عنوان «منطقه کاهش تنش» معرفی شد.

آگهی

برخی منابع مطلع در سوریه از کشته شدن دست کم ۴۵ نفر در جریان درگیری های شدید میان نظامیان هوادار دولت مرکزی و پیکارجویان جهادی در شمال غرب این کشور خبر دادند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از دیده بان حقوق بشر سوریه، نهادی غیردولتی که در جمع آوری اطلاعات و اخبار مناقشه این کشور به منابع گسترده محلی دسترسی دارد این خبر را تایید و محل وقوع درگیری ها را شمال استان حماء اعلام کرده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه در بیانیه ای تصریح کرد که نبردهای شدیدی پس از پاتک سحرگاه روز سه شنبه از سوی پیکارجویان هیئت تحریر شام میان دو طرف در شمال استان حماء درگرفته و در جریان این نبردها دست کم ۴۵ نفر جان باخته اند.

بر اساس این گزراش ۳۱ تن از کشته شدگان نبردهای یاد شده را نیروهای جهادی تشکیل می دهند و مابقی به نظامیان هوادار دولت بشار اسد تعلق داشته اند.

رامی عبدالرحمن، مسئول این سازمان غیر دولتی که مقر آن در لندن است با اشاره به پاتک سنگین سحرگاه روز سه شنبه از سوی نیروهای جهادی اعلام کرده است که این حمله از سوی ارتش و نظامیان حامی دولت دفع شده است.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی در این خصوص تاکید کرده است که نبردها در این منطقه از سوریه که از آن به عنوان آخرین پایگاه شورشیان نام برده می شود طی بیست و چهار ساعت گذشته پس از درگیری های شدید میان دو طرف اندکی فروکش کرده بود.

بر اساس این گزارش درگیری های روزهای اخیر در استان حما ۳۵ کشته برجای گذاشته بود که با احتساب شمار قربانیان خشونت های روز سه شنبه این میزان به حدود یکصد تن افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر دیده بان حقوق بشر سوریه در گزارش خود آورده است که حملات هوایی به شمال استان حماء و استان همجوار آن ادلب از روز سه شنبه بار دیگر آغاز و در همان دقایق اولیه به کشته شدن یک غیر نظامی در جنوب ادلب منجر شد.

خشونت ها در این بخش از خاک سوریه در حالی صورت بالا گرفته است که در جریان حملات شامگاه یکشنبه شورشیان به منطقه ای تحت کنترل دولت دست کم ۱۲ غیرنظامی جان خود را از دست داده بودند.

استان ادلب طی هفته های اخیر هدف حملات شدید و دامنه دار هوایی ارتش سوریه و نیروهای هوایی نزدیک ترین متحد دمش، یعنی روسیه بوده است. این منطقه که تنها بخش خارج از کنترل دولت سوریه محسوب می شود در ماه سپتامبر به موجب توافقی که میان مسکو و آنکارا صورت گرفت به عنوان یکی لز «منطقه کاهش تنش» معرفی شد.

این در حالیست که پس از توافق یاد شده ارتش سوریه به بهانه بازگشت نیروهای جبهه نصرت در این منطقه حملات هوایی بر ضد شورشیان را از سر گرفت.

به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه اوج گیری خشونت ها در این منطقه که حدود سه میلیون نفر در آن سکونت دارند از پایان آوریل تا کنون بیش از ۴۰۰ کشته در میان غیرنظامیان برجای گذاشته است. سازمان ملل متحد نیز در گزارشی اعلام کرده است که در دوره زمانی یاد شده نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر از خانه و کاشانه خود آواره شده و به سوی مناطق مرزی کوچ کرده اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۱۲ کودک یتیم جهادگرایان داعش از سوریه به فرانسه بازگردانده شدند

وداع با پیکر دروازه‌بانی که «آوازخوان انقلاب» سوریه شد

درخواست ترامپ از سوریه و روسیه برای پایان دادن به «حملات جهنمی» در ادلب