Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تنش در خاورمیانه؛ قیمت دلار افزایش یافت

تنش در خاورمیانه؛ قیمت دلار افزایش یافت
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که قیمت فروش هر دلار آمریکا که در جریان سیر نزولی یک ماهه به مرز ۱۳ هزار تومان رسیده بود، طی معاملات نیم روز کاری پنج‌شنبه بار دیگر افزایش یافت.

آگهی

حمله بامداد پنج‌شنبه به دو فروند نفتکش در دریای عمان همزمان با کاهش ارزش برابری ریال ایران در برابر دلار آمریکا موجب افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی شد.

در حالی که قیمت فروش هر دلار آمریکا که در جریان سیر نزولی یک ماهه به مرز ۱۳ هزار تومان رسیده بود، طی معاملات نیم روز کاری پنج‌شنبه ۵۰۰ تومان افزایش یافت و بار دیگر در بازار آزاد تهران به ۱۳ هزار و ۶۵۰ رسید.

همزمان قیمت هر بشکه نفت پایه برنت از حدود ۶۰ دلار در آغاز معاملات روز پنج‌شنبه تا ۶۲ دلار و ۵۶ سنت افزایش یافت ولی در پایان معاملات این روز، بهای جهانی نفت برنت از ۶۲ دلار پایین‌تر آمد. این نرخ با شروع داد و ستدهای روز جمعه نیز با وجود افزایش ۳۹ سنتی بهای هر بشکه نفت خام پایه برنت همچنان پایین‌تر از ۶۱ دلار و ۸۰ سنت معامله شد.

در همین حال، بهای هر بشکه نفت خام سنگین ایران که در پایان مبادلات روز چهارشنبه بازار جهانی نفت به ۵۴ دلار و ۲۹ سنت کاهش یافته بود، در جریان معاملات روز پنج‌شنبه ۵۴ سنت گران شد و به ۵۴ دلار و ۸۳ سنت رسید.

همچنین در پی انتشار خبر حمله بامداد پنج‌شنبه به دو فروند نفتکش در دریای عمان، قیمت جهانی اونس طلا نیز از هزار و ۳۳۵ دلار به بیش از هزار و ۳۴۵ دلار جهش کرد. با آغاز داد و ستدهای روز جمعه بازارهای جهانی، قیمت هر اونس طلا همچنان در نرخ های بالای هزار و ۳۴۵ دلار معامله شد.

تحت تاثیر افزایش همزمان قیمت طلا و دلار، در بازار طلای تهران نیز قیمت هر قطعه تمام سکه طلا از حدود ۴ میلیون و ۵۵۰ هزارتومان به ۴ میلیون و ۷۵۰ هزارتومان افزایش یافت.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نرخ آزاد و بانکی یورو یکسان شد

رکورد تاریخی بهای ارز و سکه در ایران؛ دلار از مرز ۶۴ هزار تومان گذشت

قیمت ارز در بازار ایران رکورد تازه‌ای زد؛ دلار به بالای ۶۳ و یورو به مرز ۶۸ هزار تومان رسید