«هویت و دموکراسی»؛ نام گروه جدید راست گرایان افراطی در پارلمان اروپا

«هویت و دموکراسی»؛ نام گروه جدید راست گرایان افراطی در پارلمان اروپا
نگارش از Euronews

مارین لوپن، رهبر حزب اتحاد ملی فرانسه در بروکسل درباره برنامه ها و نام ائتلاف جدید راست گرایان افراطی سخنرانی کرد.

مارین لوپن، رهبر حزب اتحاد ملی فرانسه، در کنار نمایندگان منتخب احزاب راست گرای افراطی از ایتالیا، آلمان و اتریش و دانمارک برنامه و سیاست های جدید این گروه در پارلمان اروپا را در بروکسل، پایتخت سیاسی اتحادیه اروپا، معرفی کرد.

حزب اتحاد ملی در انتخابات اخیر پارلمان اروپا در فرانسه بالاترین رای را آورد و موفق شد بیشترین تعداد نماینده از این کشور را راهی پارلمان اروپا کند. راست های افراطی اروپایی موفق شدند در انتخابات اخیر ۷۳ کرسی را از آن خود کنند.

اغلب آنها از دو کشور ایتالیا، حزب لگا، و حزب اتحاد ملی فرانسه راهی پارلمان اروپا شدند. جوردن باردلا از فرانسه در ۲۳ سالگی نفر اول لیست حزب اتحاد ملی بود. راست های افراطی به گفته مارین لوپن با عنوان یک گروه جدید «هویت و دموکراسی» در پارلمان اروپا حضور خواهند داشت.

مارکو زنی، از ایتالیا و از حزب لگا (لیگ) نماینده اصلی راست گرایان افراطی و رهبر این گروه جدید در پارلمان اروپا خواهد بود. مارکو زنی، نزدیکترین فرد حزب لگا به ماتئو سالوینی، معاون نخست وزیر ایتالیا و رهبر راست گرایان افراطی این کشور است.

دیگر اعضای ائتلاف «هویت و دموکراسی« را حزب آی اف دی آلمان و راست گرایان افراطی اتریش رایه یافته به پارلمان و دو حزب تندروی دیگر از دانمارک و فنلاند تشکیل می دهند.

از ۷۵۰ کرسی پارلمان اروپا، راست گرایان افراطی ماه مه گذشته موفق شدند ۷۳ کرسی را بدست بیاورند و به این ترتیب تعداد خود در پارلمان اروپا را نسبت به دوره گذشته دوبرابر کردند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

مطالب مرتبط