Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ایتالیا یک کاپیتان زن آلمانی را به دلیل کمک به مهاجران محاکمه می‌کند

ایتالیا یک کاپیتان زن آلمانی را به دلیل کمک به مهاجران محاکمه می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه‌های آلمانی می‌گویند این کاپیتان در سالهای اخیر شخصا حدود هزار مهاجر را که در خطر غرق شدن بودند، از امواج مدیترانه نجات داده است.

آگهی

ایتالیا یک کاپیتان کشتی آلمانی را به دلیل کمک به مهاجران غیرقانونی در دریای مدیترانه محاکمه می‌کند.

خانم پیا کلمپ، کاپیتان کشتی است که به مهاجرانی که در دریای مدیترانه در حال غرق شدن بودند، کمک کرده است.

خانم کلمپ به خبرنگاران گفته است که محاکمه او به زودی در ایتالیا آغاز خواهد شد. این شهروند آلمان می‌گوید به گفته وکیلش مجازات او می‌تواند تا ۲۰ سال زندان همچنین یک جریمه مالی بسیار سنگین باشد.

او اعلام کرده است که در صورت محکومیت، پرونده‌اش را به دادگاه حقوق بشر اروپا در استراسبورگ خواهد برد.

خانم کلمپ در کشتی خود به مهاجرانی که در نزدیکی‌های سیسیل در حال غرق شدن بودند پناه داده است. او به دلیل این کار از سوی مقامات ایتالیایی مورد تحقیق و بازجویی قرار گرفته است.

آنطور که رسانه‌های آلمانی گزارش می‌دهند خانم کلمپ به تنهایی به حدود هزار مهاجر غیرقانونی که در خطر غرق شدن بودند، کمک کرده و جان آنها را نجات داده است.

بیشتر بخوانید:

این اقدام دولت ایتالیا اعتراض محافل حقوق بشری را برانگیخته است. آنها با نامه‌ای حاوی بیش از ۶۰ هزار امضا از دولت ایتالیا خواسته‌اند که این محاکمه را متوقف کند. این در حالیست که از زمان به قدرت رسیدن ائتلاف دست راستی در ایتالیا، تدابیر بسیاری برای محدود کردن فعالیت کشتی‌ها در امدادرسانی به مهاجران غیرقانونی به اجرا گذاشته شده است.

هشدار سازمان ملل: دریای مدیترانه به دریای خون تبدیل خواهد شد

سازمان ملل متحد روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد در صورتی که کمک کشتی‌های امدادرسان به مهاجران حذف شود، دریای مدیترانه به دریای خون تبدیل خواهد شد و مهاجران بسیاری جان خود را در مسیر مهاجرت به اروپا از دست خواهند داد.

سخنگوی آژانس مهاجران سازمان ملل متحد در ایتالیا در این رابطه می‌گوید: «با بهتر شدن وضعیت هوا و آرامش آب‌ها در دریای مدیترانه، افراد بسیاری از لیبی آماده ترک این کشور به سمت اروپا می‌شوند و اگر ما و دیگر نهادهای حقوق بشری دخالت نکنیم، دریایی از خون در مدیترانه به راه می‌افتد و پناهجویان بسیاری جان خود را از دست خواهند داد.»

بر اساس اعلام سازمان‌های امداد مهاجران، در روزهای اخیر حدود ۷۰۰ نفر سواحل لیبی را به سمت ایتالیا و مالت ترک کرده‌اند. از این تعداد ۵ درصد توسط نیروهای گارد ساحلی لیبی دستگیر و راهی بازداشتگاه شده‌اند. ۴۰ درصد نیز به مالت و ۱۱ درصد به ایتالیا رسیده‌اند اما هیچ اطلاعی از سرنوشت حدود ۴۵ درصد باقیمانده در دست نیست.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بدنه قایق غرق شده در رودخانه دانوب از آب بیرون کشیده شد

بیش از ۱۵۰۰پناهجو در سال جاری میلادی در مدیترانه غرق شده اند

پاپ فرانسیس از دگرباشان جنسی عذرخواهی کرد