Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فرمانده ناو لینکلن: ایران استانداردهای دریایی و نظامی را رعایت می‌کند

فرمانده ناو لینکلن: ایران استانداردهای دریایی و نظامی را رعایت می‌کند
Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دریابان آدام جان وید، فرمانده گروه لینکلن گفت که از زمان حضور آنها در منطقه رفتار ایران «ایمن و حرفه‌ای» و براساس قوانین بین‌المللی بوده است.

آگهی

فرمانده ناوگروه آبراهام لینکلن که در دریای عرب در حدود ۳۰۰ کیلیومتری شرق دریای عمان مستقر شده رفتار ایران در دریا را مطابق با استانداردهای دریایی و نظامی می‌داند.

به گزارش آسوشیتدپرس دریابان آدام جان وید، فرمانده گروه لینکلن روز یکشنبه ۹ ژوئن (۱۹ خردادماه) گفت که از زمان حضور آنها در منطقه رفتار ایران «ایمن و حرفه‌ای» و براساس قوانین بین‌المللی بوده است.

وی در این باره گفت: «از آنجایی که ما در منطقه فعالیت می‌کنیم، چندین دفعه با ایرانیان تعامل داشته‌ایم. تاکنون رفتار آنها ایمن و حرفه‌ای بوده است به این معنا که مانع مانور‌های [نظامی] ما نشده و یا به نحوی عمل نکرده‌اند که ما محتاج اقدامات دفاعی شویم.»

فرانك مک‌کنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) روز شنبه ۸ ژوئن (۱۸ خردادماه) گفت به نظر می‌رسد ایراد در حال «آماده‌سازی برای حملات بالقوه» است.

وی پیشتر نیز گفته بود که ایران برنامه‌ای برای حمله یا حملاتی به نیروهای آمریکایی در عراق دارد و به همین علت درخواست نیروهای نظامی اضافی برای تقویت بازدارندگی ایران کرده بود.

تنش میان ایران و آمریکا از زمان خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میلادی و تحریم چندباره ایران شدت گرفته است. ماه گذشته آمریکا در واکنش به آنچه تهدید قریب الوقوع خوانده می‌شد، یک ناو هواپیمابر و مجموعه‌ای دیگر از تجهیزات نظامی خود را به سمت منطقه خیج فارس گسیل کرد.

در حال حاضر ۵۲۰۰ تن از نیروهای ایالات متحده آمریکا در این منطقه مستقر هستند و با افزایش گشت‌های هوایی، حضور خود را در این منطقه بیش از هر زمانی مقابل چشمان ایرانیان به نمایش گذاشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تمرین نظامی نیروهای امنیتی عربستان در آستانه مناسک حج

سپر لیزری؛ سیستم دفاعی جدید نیروی دریایی آمریکا برای مقابله با قایق‌های مهاجم

عکس؛ ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به نزدیکی دریای عمان رسید