Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ در لندن؛ تبادل هدایا برای یادآوری تاریخ مشترک آمریکا و بریتانیا

ترامپ در لندن؛ تبادل هدایا برای یادآوری تاریخ مشترک آمریکا و بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای ترامپ در این دیدار، یک نسخه از اولین چاپ کتاب وینستون چرچیل درباره جنگ جهانی دوم را دریافت کرد و در مقابل، به همسر ملکه ژاکتی متعلق به نیروی هوایی آمریکا که توسط جیمی دولیتول، خلبان برجستۀ این کشور و از فرماندهان جنگ جهانی امضا شده بود، هدیه داد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در اولین روز سفر به بریتانیا، به همراه خانواده‌اش میهمان الیزابت دوم ملکه بریتانیا همچنین شاهزاده این کشور بود و در ضیافت شام کاخ باکینگهام نیز شرکت کرد.

آقای ترامپ در جریان دیدار با ملکه، یک نسخه از اولین چاپ کتاب وینستون چرچیل درباره جنگ جهانی دوم را به عنوان هدیه دریافت کرد. نخست‌وزیر پیشین بریتانیا در این کتاب خاطرات و تجربیاتش را دربارۀ این جنگ بزرگ جهانی نوشته است.

آقای ترامپ نیز در مقابل، به ملکه بریتانیا مجموعه‌ای از جواهرات معروف به تیفانی و برای همسر ملکه، ژاکتی متعلق به نیروی هوایی آمریکا که توسط جیمی دولیتول، خلبان برجستۀ این کشور و از فرماندهان جنگ جهانی دوم امضا شده بود، هدیه داد.

جیمی دولیتول که در سال ۱۹۹۳ میلادی در ۹۶ سالگی درگذشت، اولین حملۀ هوایی به توکیو را در زمان جنگ جهانی دوم فرماندهی کرد. این حمله چهار ماه پس از حمله به بندر پرل هاربر انجام شد.

از دیگر برنامه‌های این زوج آمریکایی در لندن، ادای احترام به یادمان سرباز گمنام در کلیسای وست مینستر شهر بود.

قرار است آقای ترامپ در کنار دیدار با سیاستمداران بریتانیا، در ویژه مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد آغاز نبرد نرماندی در جنگ جهانی دوم نیز شرکت کند. در جریان این نبرد، شمار قابل توجهی از نیروهای متفقین بویژه نیروهای آمریکایی و انگلیسی در ساحل نرماندی شمال‌غرب فرانسه پیاده شدند تا به همراه هم‌پیمانان خود، گام اصلی را برای آزادسازی فرانسه از اشغال آلمان نازی بردارند.

بیشتر بخوانید:صادق خان: نباید برای ترامپ فرش قرمز پهن کنیم

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ سفر خود به بریتانیا را با توییت بر ضد شهردار لندن آغاز کرد

داماد ترامپ: فلسطینی‌ها سزاوار خودمختاری هستند اما نمی‌توانند حکومت کنند

ترامپ خواستار خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا شد