Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش ایران به آمادگی بدون شرط آمریکا برای مذاکره

 واکنش ایران به آمادگی بدون شرط آمریکا برای مذاکره
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز شنبه گفته بود که جمهوری اسلامی تسلیم نمی‌شود، اما آماده «مذاکره محترمانه» است.

آگهی

وزیر امور خارجه آمریکا گفت کشورش آماده مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران است.

مایک پمپئو روز یکشنبه ۱۲ خرداد در ژنو در این زمینه گفت: «ایالات متحده آماده است تا مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران را آغاز کند اما برای این امر لازم است که ایران مانند یک کشور عادی رفتار کند.»

آقای پمپئو در مورد منظورش از «کشور عادی» توضیح خاصی نداد. وی در حالی این موضع جدید را مطرح می‌کند که پیش از این برای مذاکره با این ۱۲ شرط مطرج کرده بود. وی گفته بود عمدتا توقف فعالیت‌های نظامی ایران در خاورمیانه را شامل می‌شد، گفته بود درصورتی که ایران به این شروط عمل کند تحریم‌ها معلق و مذاکره امکان‌پذیر خواهد شد. اما مقام‌های جمهوری اسلامی از پذیرش این شروط سر باز زدند.

واکنش ایران: فعلا راهی جز ایستادگی نداریم

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران یک‌شنبه شب و در دیدار با جمعی از اساتید و پزشکان در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا گفت:« طرفی که میز مذاکره را برهم زده و پیمانی را زیر پا گذاشته است باید به شرایط عادی برگردد و تا زمانی که بازنگشته، ما راهی جز ایستادگی و مقاومت نداریم.»

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز در واکنش به اظهارات روز یکشنبه وزیر خارجه آمریکا مبنی بر آمادگی کشورش برای آغاز مذاکرات بدون پیش‌شرط با ایران گفت: «برای جمهوری اسلامی ایران بازی با کلمات و بیان اهداف پنهانی در قالب کلمات جدید ملاک عمل نیست.»

آقای موسوی تغییر رویکرد کلی و رفتار عملی آمریکا در قبال مردم ایران را ملاک دانسته و تصریح کرده که تاکید آقای پمپئو در خصوص تداوم کارزار فشار حداکثری بر ایران نشانگر تداوم رویکرد نادرست پیشین آمریکاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابراز نگرانی چین از تشدید تنش میان ایران و آمریکا

ظریف آمریکا را به «تروریسم اقتصادی» علیه «غیرنظامیان بی گناه» متهم کرد

حمایت مالی آمریکا از پروژه «ایران دیس‌اینفو» متوقف شد