Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پناهجویان در دانمارک؛ زندگی در پشت دروازه‌های آهنی و حصارهای فولادی

پناهجویان در دانمارک؛ زندگی در پشت دروازه‌های آهنی و حصارهای فولادی
Copyright تصویر از ویدیوی رویترز
Copyright تصویر از ویدیوی رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کرشودگارد، یکی از دو مرکز نگهداری پناهجویان دانمارک در پشت میله‌های آهنی و حصار فولادی قرار گرفته است. ۲۵۰ پناهجو در این اردوگاه به سر می‌برند. در این گزارش آنها از زندگی و آینده‌شان می‌گویند.

آگهی

در میان زمین‌های حاصلخیز و ۵ کیلومتر آن‌سوتر از شهر، بی‌هیچ امکان دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی، «کرشودگارد» یکی از دو مرکز نگهداری پناهجویان دانمارک پشت درهای آهنی و حصار فولادی قرار گرفته است.

این مرکز میزبان ۲۵۰ پناهجو است. ساکنان آن در تلاشند تا بتوانند برای مدارک بیشتری برای تکمیل پرونده پناهندگی خود جمع آوری کنند.

برخی از ساکنان این مرکز از مارس ۲۰۱۶ و با تاسیس این مرکز به اینجا آمده‌اند اما کسی نمی‌داند آنها چه هنگام از این مرکز بیرون خواهند رفت.

هیچ مزایای اجتماعی در کار نیست

افرادی که در این مرکز زندگی می‌کنند اجازه کار ندارند. آنها هیچ مزایای اجتماعی دریافت نمی‌کنند. پناهجویان باید در زمان‌های مشخص غذا بخورند و امکان پخت غذا ندارند. آنها ممکن است در طول روز از مرکز خارج شوند، اما باید هر شب به مرکز بازگردند. هر ۷۲ ساعت اثر انگشت آنها ثبت می‌شود.

علی عدنان ۲۷ ساله، سال ۲۰۱۵ خانه خود در بغداد، پایتخت عراق را ترک کرد و راهی دانمارک شد. یک خانواده محلی دانمارکی او را با آغوش باز پذیرا شدند و به او درباره کشوری که هیچ اطلاعاتی از آن نداشت، نکاتی آموختند.

حالا با گذشت یک سال از گیر افتادن در این اردوگاه علی فکر می‌کند که برای تجدید نظر در درخواست پناهندگی‌اش شانس چندانی ندارد.

علی به چهار زبان تسلط دارد

او به این خاطر به دانمارک آمده که برادرش نیز در این کشور ساکن است. او از اسلام به مسیحیت گرویده است. درخواست پناهندگی علی به‌خاطر فقدان ارایه مدارک لازم برای در خطر بودن در کشورش رد شد. او این روزها در کارهای ترجمه به افراد کمک می‌کند. علی به چهار زبان مسلط است از جمله زبان دانمارکی.

آخرین اطلاعات منتشر شده توسط وزارت مهاجرت دانمارک نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۷، ۳۵ درصد افراد متقاضی موفق به دریافت پناهندگی در دانمارک شدند. این آمار در سال‌های ۲۰۱۶ حدود ۷۲ درصد و در سال ۲۰۱۵ ۸۵ حدود درصد بوده است.

تداوم سیاست‌های مهاجرتی سخت‌گیرانه

یاسمین پاک‌نژاد، شهروند ۳۶ ساله ایرانی که برای درس خواندن به دانمارک رفته نیز از جمله افرادی است که به دلیل وضعیت سیاسی ایران درخواست پناهندگی کرده و پرونده پناهندگی‌اش پذیرفته نشده است. او می‌داند دانمارک ظرفیت پذیرش همه درخواست‌های پناهندگی را ندارد اما این موضوع که نمی‌داند چه موقع او را به ایران باز می‌گردانند برای او به یک عذاب تبدیل شده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

دانمارک در میان کشورهای شمال اروپا با سیاست‌های سخت‌گیرانه در امور مهاجرتی شناخته می‌شود. به ویژه نگاه مردم و دولت به مساله مهاجران از سال ۲۰۱۵ به بعد و درگیری‌ها در خاورمیانه و ورود گروه‌های زیادی از مهاجران به این کشور سخت‌تر شده است.

هر دو حزب اصلی دانمارک، چه حزب سوسیال دموکرات چپ و چه حزب لیبرال راست‌گرا در مدت زمان باقی‌مانده تا انتخابات ۵ ژوئن وعده داده‌اند که مواضع سخت‌گیرانه دانمارک در امور مهاجرتی را ادامه دهند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش ویژه یورونیوز از خشونت بی سابقه پلیس علیه پناهجویان در کاله

حمله به سیاستمداران اروپایی در گرماگرم انتخابات؛ نخست‌وزیر دانمارک در کپنهاگ مورد سوءقصد قرار گرفت

پادشاه آینده دانمارک پس از کناره گیری غیرمنتظره ملکه مارگرته کیست؟