شعار معترضان در برابر پارلمان اروپا: نه به فاشیسم در اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شعار معترضان در برابر پارلمان اروپا: نه به فاشیسم در اروپا
کپی رایت  تصویر از یورونیوز

حدود چهار تا پنج هزار نفر از اعضای سازمان‌های مبارزه با فاشیسم (ANTIFA) روز سه‌شنبه ۲۸ مه در مقابل پارلمان اروپا در بروکسل تظاهرات کرده و نگرانیشان را از به قدرت رسیدن راست افراطی در قدرت اعلام کردند. برخی از آنها عضو ائتلاف ایستادگی در برابر فاشیسم بودند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات یک پیام مشخص داشتند، نه به فاشیسم در بلژیک و سراسر اروپا.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع به خبرنگار یورونیوز می‌گوید: «ما اینجا هستیم تا با هرگونه قدرت یابی راست افراطی مخالفت کنیم، از حضور آنها در پارلمان گرفته تا دولت و محل کار و خیابان. ما می‌خواهیم در مقابل این جریان بایستیم.»

معترضان پس از آن به سمت کمیسیون اروپا در بروکسل رفتند، در حالیکه رهبران از سراسر اروپا مشغول صرف شام بودند آنها از کنار شورای اتحادیه اروپا گذشتند. با وجود حضور گسترده پلیس در اطراف این تجمع، این گردهمایی اعتراض‌آمیز به شکل مسالمت آمیز برگزار شد.

در میان معترضان نه تنها شهروندانی از بلژیک که افرادی از کشورهای مختلف اروپا به چشم می‌خوردند. برخی نمایندگان پارلمان نیز به این تجمع  پیوستند.

فراخوان این تجمع چند ساعت پس از اعلام نتایج انتخابات اخیر پارلمان اروپا در رسانه های اجتماعی منتشر شد. نتایج اخیر انتخابات پارلمان اروپا در برخی کشورها از جمله فرانسه و ایتالیا به رای قابل توجه شهروندان به راست افراطی همراه بود.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید