Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

راهپیمایی سبز آرژانتینی‌های طرفدار قانونی شدن سقط جنین

راهپیمایی سبز آرژانتینی‌های طرفدار قانونی شدن سقط جنین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نینا بورگو بنیانگذار کارزار ملی حق قانونی، ایمن و آزاد سقط جنین می‌گوید: در اصل این همان طرح است. اما با توجه به درس‌هایی که از طرح سال گذشته آموختیم در آن تغییراتی ایجاد کردیم.

آگهی

هزاران آرژانتینی روز سه‌شنبه ۲۸ مه (هفت خرداد) با دستمال‌های سبز رنگ در خیابان‌های شهرهای اصلی این کشور گردهم آمدند تا از طرح «پایان داوطلبانه بارداری» با هدف سقط جنین به‌طور قانونی، ایمن و آزادانه دفاع کنند.

مجلس نمایندگان آرژانتین روز گذشته لایحه‌ای را برای قانونی کردن سقط جنین در این کشور ارائه داد. این در حالی است که کمتر از یک سال پیش سنای آرژانتین طرح مشابهی را رد کرده بود.

بیشتر بخوانید:

قانون سقط جنین در آرژانتین رد شد؛ سنا انتظار فمینیست‌ها را ۱۰۰ ساله کرد

لایحه جدید شباهت‌های بسیاری با طرح سال گذشته دارد اما چند مورد در ارتباط با محافظت بیشتر از تمام زنانی که خواهان سقط جنین هستند در آن اضافه شده است.

جنبش دستمال سبز در آرژانتین یکی از حامیان اصلی آزادی سقط ‌جنین است که روز گذشته هم این نماد سبز رنگ در دست طرفداران حق سقط جنین بود.

رویترز
تظاهرات در حمایت از طرح جدید برای قانونی شدن سقط جنین در آرژانتینرویترز

نینا بورگو بنیانگذار کارزار ملی حق قانونی، ایمن و آزاد سقط جنین می‌گوید: «در اصل این همان طرح است. اما با توجه به درس‌هایی که از طرح سال گذشته آموختیم در آن تغییراتی ایجاد کردیم.»

اوت سال گذشته نمایندگان مجلس سنای آرژانتین مصوبه مجلس نمایندگان این کشور مبنی بر قانونی شدن سقط جنین طی ۱۴ هفته اول بارداری را رد کرده‌ بودند.

بیشتر بخوانید:فعالان ضد حق سقط جنین در آرژانتین تظاهرات کردند

سقط جنین از سال ۱۹۲۱ در آرژانتین ممنوع است و می‌تواند برای زنی که اقدام به کورتاژ کرده است یک تا چهار سال زندان و برای کسانی که او را کمک کرده‌اند تا شش سال زندان به همراه داشته باشد. با این حال قانون در دو مورد سقط جنین را مجاز شمرده است؛ جایی که بارداری برای سلامتی زن خطر داشته باشد و همچنین در صورت تجاوز هم زن می‌تواند جنین خود را سقط کند.

با وجود قوانین تنبیهی در این مورد، طبق آمارهای وزارت بهداشت آرژانتین سالانه ۳۵۰ هزار زن به صورت مخفیانه مبادرت به سقط جنین می‌کنند. گروه‌های بین‌المللی حقوق بشری این رقم را بالاتر تخمین می‌زنند.

اروگوئه و کوبا تنها کشورهای آمریکای لاتین هستند که سقط جنین در آن‌ها قانونی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسابقه فوتبال واتیکان و اتریش به دلیل شعار‌ حمایت از مالکیت زنان بر بدن خود لغو شد

پاپ فرانسیس سقط جنین را با استخدام «آدمکش حرفه‌ای» مقایسه کرد

رابطه خاویر میلی با روح سگ مرده‌اش؛ مخالفان رئیس‌جمهوری آرژانتین سلامت روانی او را زیر سوال می‌برند