فحاشی سیاستمداران احزاب مختلف فرانسه در تلویزیون ملی این کشور

فحاشی سیاستمداران احزاب مختلف فرانسه در تلویزیون ملی این کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نامزد خشمگین حزب اتحاد ملی حریفش را به باد فحش گرفت و او را «رانت‌خوار»، «نوکر ماکرون» و «خائن کثیف» خواند.

آگهی

تماشاگران برنامه‌های کانال یک تلویزیون فرانسه (TF1) یکشنبه شب شاهد درگیری لفظی و فحش‌کاری دو سیاستمدار مطرح این کشور بودند؛ موضوعی که بلافاصله به سوژه داغ خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد.

ژیلبر کُلار، نویسنده و نامزد حزب راست افراطی «اتحاد ملی» که برای گفتگو دربارۀ نتایج انتخابات پارلمان اروپا به این شبکۀ تلویزیونی دعوت شده بود، وقتی متوجه شد دو نماینده از حزب «جمهوری به پیش» برای بحث در کنار او در استودیو حضور دارند، خشمگین شد و شروع به پرخاش کرد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی دانیل کوهن بندیت، نماینده سابق سبزها در پارلمان اروپا را خطاب قرار داد و گفت: «دو نامزد از حزب "جمهوری به پیش" در استودیو هستند و تو زیادی هستی!» 

وقتی مجری اعلام کرد که آقای بندیت «ناظر بزرگ» سیاسی این ویژه برنامه است، ژیلبر کلار به طعنه و خشم گفت: «بله، ناظر بزرگ الکی!»

ژیلبر کُلار، نامزد حزب راستگرای اتحاد ملی

بندیت کوهن که خود از با سابقه‌ترین سیاستمداران فرانسه است، در پی این توهین‌ها از جایش بلند شد و گفت: «اگر من زیادی هستم پس می‌روم».

او خواست استودیو را ترک کند اما مجری‌ها مانع از این کار شده و گفتند «اینجا جای توهین نیست». در این زمان نامزد خشمگین حزب اتحاد ملی آقای بندیت را به باد فحش گرفت و او را «رانت‌خوار»، «دو دوزه باز سیاست»، «نوکر ماکرون» و «خائن کثیف» خواند.

کوهن بندیت که در جنبش دانشجویی مه ۱۹۶۸ نیز از رهبران دانشجویان معترض بود، بیش از این توهین‌ها را بی‌پاسخ نگذاشت و در جواب، حریفش را «‌آشغال بی‌شرف» و «عوضی» خواند.

این بحث سرانجام با قطع کردن میکروفون شرکت‌کنندگان تمام شد و آنها استودیو را ترک کردند.

یک نامزد دیگر حزب «اتحاد ملی» نیز شب گذشته بحث خود را در کانال ۲ تلویزیون این کشور نیمه‌تمام رها و استودیو را ترک کرد. ژولین سانچز کمی بعد اعلام کرد که در اعتراض به رفتار بد مجری‌های تلویزیون با نامزدهای حزبش این کار را کرده است.

حزب راستگرای «اتحاد ملی» فرانسه به رهبری مارین لوپن که پیش‌تر جبهه ملی نام داشت، در انتخابات اخیر توانست با کسب ۲۳/۷ درصد آرا از حزب «جمهوری به پیش» امانوئل ماکرون پیشی بگیرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا؛ راهنمای کشور به کشور

چرا اروپایی‌ها به اتحادیه‌ای رأی می‌دهند که از آینده آن ناامیدند؟

استعفای مدیر فرانسوی به دلیل تهدید به مرگ پس از تذکر حجاب؛ دولت از دانش‌آموز محجبه شکایت می‌کند