Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شکست نامزد اسلام‌هراس بریتانیایی در انتخابات پارلمان اروپا

شکست نامزد اسلام‌هراس بریتانیایی در انتخابات پارلمان اروپا
Copyright Creative Commons Kristoffer TrolleKristoffer Trolle
Copyright Creative Commons Kristoffer Trolle
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای رابینسون در تبلیغاتش خود را بخشی از جنبشی بین‌المللی می‌دانست که منجر به انتخاب افرادی چون دونالد ترامپ به رئیس جمهوری آمریکا شده است. این نامزد راست گرای افراطی انتظار داشت تا به سادگی آرای کافی برای راه یابی به پارلمان اروپا را کسب کند.

آگهی

تامی رابینسون، نامزد بریتانیایی که تلاش داشت با تبلیغات اسلام‌هراسانه، یک کرسی را در پارلمان اروپا از آن خود کند، شکست خورد.

آقای رابینسون که شامگاه یکشنبه ۲۶ مه (۵ خرداد) در یکی از مراکز شمارش رای در شهر منچستر حاضر شده بود، تنها یک ساعت پس از شروع شمارش آرا و با آشکار شدن شکست قاطع او در این انتخابات، سعی کرد بدون جلب کردن توجه حاضرین از مرکز خارج شود.

استفان یاکسلی لنون که نام تامی رابینسون را برای خود برگزیده است از بنیان گذاران و رهبر «اتحاد مقاومت انگلیسی» است. این سازمان که خود را یک حرکت اجتماعی می‌داند مدعی است که با اسلام افراطی مبارزه می‌کند اما بسیاری معتقدند که برنامه‌های «اتحاد مقاومت انگلیسی»، اسلام‌هراسانه و بر ضد مسلمانان است.

آقای رابینسون در تبلیغاتش خود را بخشی از جنبشی بین‌المللی می دانست که منجر به انتخاب افرادی چون دونالد ترامپ به رئیس جمهوری آمریکا شده است. این نامزد راست گرای افراطی انتظار داشت تا به سادگی آرای کافی برای راه یابی به پارلمان اروپا را کسب کند اما تنها ۲.۲ درصد از آرای ریخته شده در صندوق‌ها را به دست آورد.

بیشتر بخوانید: آنچه گذشت؛ نگاه به انتخابات پارلمان اروپا در یک دقیقه

به گزارش روزنامه گاردین تامی رابینسون در یک سخنرانی در یکی از تجمعات تبلیغاتی‌ خود، چند روز پیش از برگزاری انتخابات در شمال غرب انگلستان گفته بود: «سیاستمداران فریبکارند. آن‌ها به ما اهمیتی نمی‌دهند اما من به شما ضمانت می‌دهم. من یکی از شما هستم. آیا کشور ما در جهت درستی در حرکت است؟»

یکی از هواداران آقای رابینسون که در حال پخش تبلیغات در میان حاضرین بود در جواب به این سوال گفت: «نه! داریم مثل تهران می‌شویم.»

رویترز
نایجل فاراژ رهبر حزب برکسیت بریتانیارویترز

انتخابات پارلمان اروپا شامگاه یکشنبه به پایان رسید و در بریتانیا حزب برکسیت که حامی جدایی این کشور از اتحادیه اروپا است، بیش از ۳۱ درصد از آراء ریخته شده در صندوق‌ها را از آن خود کرد. 

دو حزب اصلی بریتانیا (حزب محافظه کار و حزب کارگر) باخت‌های سنگینی را متحمل شدند. حزب کارگر تنها توانست ۱۰ درصد از آراء را کسب کند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا؛ راهنمای کشور به کشور

انتخابات پارلمان اروپا؛خشم مهاجران رومانیایی از پذیرفته نشدن در شعب اخذ رای

نورپردازی بناهای نمادین قاره سبز با هدف ترغیب شهروندان به شرکت در انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا