آمریکا: گزارش‌های متعددی از حمله شیمیایی در سوریه دریافت کرده‌ایم

آمریکا: گزارش‌های متعددی از حمله شیمیایی در سوریه دریافت کرده‌ایم
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واشنگتن می گوید که در مقطع فعلی به نتیجه قطعی در مورد استفاده از سلاح شیمیایی در استان ادلب سوریه نرسیده است.

آگهی

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که گزارشهای متعددی مبنی بر اینکه ساکنان منطقه ای در شمال غرب سوریه به دنبال حمله نیروهای دولتی در معرض گاز شیمیایی قرار گرفته اند دریافت کرده است.

واشنگتن با این حال افزوده که در مقطع فعلی به نتیجه قطعی در مورد استفاده از سلاح شیمیایی در استان ادلب سوریه نرسیده است.

مورگان اورتگس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه اظهار داشت: «ما چند منبع از جمله مصاحبه هایی با افراد حاضر در محل زمان حمله داریم. آنها گزارش کرده اند که شماری از جنگجویان مخالف دولت به دنبال حمله به بیمارستان منتقل شدند و علائم بالینی آنها با شرایط افرادی که در معرض گاز شیمیایی قرار گرفته اند مطابقت می کند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

دولت آمریکا پیش از این در روز سه شنبه اعلام کرده بود که نشانه هایی مبنی بر استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی مشاهده کرده است. به گفته واشنگتن نشانه هایی مبنی بر استفاده از گاز کلر در حمله ای که روز یکشنبه انجام شد وجود دارد.

ایالات متحده پیش از این اعلام کرده بود که در صورت اثبات استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه واکنشی «سریع و مناسب» نشان خواهد داد.

دولت سوریه استفاده از سلاح شیمیایی در استان ادلب را رد کرده است. مخالفان دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه یکشنبه گذشته اعلام کرده بودند که با گاز سمی مورد حمله قرار گرفته اند.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیش از این دمشق را به استفاده از سلاح شیمیایی در حملاتی که در آوریل سال ۲۰۱۷ و آوریل سال ۲۰۱۸ در سوریه به وقوع پیوستند متهم کرده بود. واشنگتن به دنبال این حملات به مواضع نیروهای دولتی این کشور حمله کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مایک پمپئو: حمله شیمیایی به ادلب تایید شده است و بی پاسخ نمی‌ماند

ابراز نگرانی اروپا از وضعیت غیرنظامیان ادلب؛ موگرینی: تمام طرف‌های درگیر مسئول هستند

آزمون بر سر راه بایدن در خطرناک‌ترین لحظه؛ آیا خاورمیانه درگیر جنگی تمام‌عیار می‌شود؟