توقف روند کاهش قیمت دلار؛ یورو از مرز ۱۶ هزارتومان گذشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
توقف روند کاهش قیمت دلار؛ یورو از مرز ۱۶ هزارتومان گذشت
کپی رایت  عکس از رویترز

روند نزولی قیمت دلار در بازار ایران که از ۱۰ روز پیش آغاز شده بود، روز چهارشنبه متوقف شد و بهای فروش هر دلار آمریکا در بازار آزاد تهران بار دیگر تا ۱۴ هزار و ۴۵۰ تومان افزایش یافت.

در حالی که روز سه‌شنبه و در پی ادامه عرضه پر حجم ارز از سوی بانک مرکزی ایران، بهای فروش هر دلار در سامانه معاملات رسمی سِنا تا ۱۳ هزارو ۷۵۰ تومان کاهش یافته بود، این نرخ روز چهارشنبه ۲۰۰ تومان افزایش یافت.

همزمان نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران در مقایسه با مبادلات روز سه‌شنبه ۱۵۰ تومان افزایش یافت و به ۱۴ هزار و ۴۵۰ تومان رسید.

این نرخ طی خرید و فروش‌های روز شنبه هفته گذشته تا ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان افزایش یافته بود ولی با آغاز عرضه ارز از سوی بانک مرکزی این نرخ طی یک روند نزولی در پایان مبادلات روز سه‌شنبه به ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان رسید.

نرخ فروش دلار در سامانه رسمی سنا نیز نزدیک به دو هفته پیش و در جریان معاملات روز ۱۹ اردیبهشت ماه رکورد ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان را ثبت کرده بود.

سنا سامانه معاملات ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است که تحت نظارت بانک مرکزی ایران قرار دارد.

در پایان معاملات روز چهارشنبه بازار تهران، قیمت هر یورو ۱۹۵ تومان افزایش یافت و به ۱۶ هزار و ۱۴۰ تومان رسید و هر قطعه تمام سکه طلا نیز با ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت، ۴ میلیون و ۸۶۰ هزارتومان مبادله شد.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید