Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عملیات پلیس آلمان علیه باند تبهکاری سازمان‌یافته شیعیان عراقی

عملیات پلیس آلمان علیه باند تبهکاری سازمان‌یافته شیعیان عراقی
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نام این گروه تبهکاری «السلام-۳۱۳» است، اما آن‌ها خود را «رزمندگان محمد» نیز می‌خوانند. بر اساس باورهای شیعیان امام مهدی به همراه ۳۱۳ نفر از یارانش ظهور خواهد کرد.

آگهی

نیروهای ویژه پلیس آلمان به یک باند بزرگ تبهکاری عراقی شیعی مذهب در ۱۱ شهر در استان «نورت راین وستفالیا» یورش بردند.

هدف این عملیات که در نخستین ساعات بامداد روز چهارشنبه یکم خرداد انجام شد، برخورد با یک باند خلافکار بود که در کار قاچاق انسان و تجارت مواد مخدر دست داشتند. عملیات پلیس بیشتر بر منطقه کلن و دره روهر متمرکز بود.

به گفته سیلویا تساپیوسکی، سخنگوی پلیس شهر اسن مأموران آلمانی در این عملیات خانه‌های ۳۴ مظنون را تفتیش کردند. او گفت: «ما عملیات گسترده‌ای را برای شناسایی گروه بزرگی از افراد خلافکار انجام دادیم که در پاره‌ای موارد عملیات زمان زیادی برد.»

پلیس می‌گوید برخی از این افراد به جز قاچاق انسان و مواد مخدر در خرید و فروش غیر قانونی سلاح و نیز جعل مدارک نیز فعالیت داشتند. با وجود گستردگی این عملیات تاکنون تنها یک نفر بازداشت شده است. هربرت رویل، وزیر کشور دولت فدرال استان نورت راین وستفالیا به خبرنگاران گفت با بررسی مدارک به دست آمده در این عملیات مشخص خواهد شد چه افرادی باید بازداشت شوند.

به نوشته رسانه‌های آلمان نام گروه تبهکاری که پلیس علیه آن وارد عمل شده «السلام-۳۱۳» است، اما آن‌ها خود را «رزمندگان محمد» نیز می‌خوانند. بر اساس باورهای شیعیان امام مهدی به همراه ۳۱۳ نفر از یارانش ظهور خواهد کرد.

به گفته مقام‌های آلمان، این باند تبهکاری سازمان‌یافته احتمالاً بخشی از درآمد حاصل از فعالیت‌های خلاف خود را نیز به گروه‌های شبه نظامی شیعه در عراق می‌فرستند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم اعدام دو داعشی فرانسوی دیگر در عراق صادر شد

مظنون عراقی قتل دختر چهارده ساله به آلمان مسترد می‌شود

یکی از اعضای پیشین «فراکسیون ارتش سرخ» پس از ۳۰ سال توسط پلیس آلمان دستگیر شد