Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مناقشه ارمنستان و آذربایجان در زمین فوتبال؛ هافبک ارمنی آرسنال از فینال لیگ اروپا بازماند

 هافبک ارمنی آرسنال از فینال لیگ اروپا محروم شد
هافبک ارمنی آرسنال از فینال لیگ اروپا محروم شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در بیانیه آرسنال آمده است: «ما همه گزینه های موجود را برای به خدمت گرفتن "میخی" در فینال به صورت جدی مورد بررسی قرار دادیم اما پس از صحبت با خود او و خانواده اش در نهایت همگی متقاعد شدیم که به صلاح است از مخیتاریان در این دیدار استفاده نکنیم.»

آگهی

هنریک مخیتاریان، هافبک ارمنستانی تیم آرسنال به دلیل اختلافات و مناقشات جاری میان کشورش و آذربایجان، کشور محل برگزاری فینال لیگ اروپا شانس حضور در دیدار نهایی این رقابت ها را از دست داد.

باشگاه آرسنال پس از گمانه زنی های روزهای گذشته در نهایت اعلام کرد که مخیتاریان را از فهرست نهایی تیم اش برای شرکت در فینال لیگ اروپا مقابل چلسی در شهر باکو خارج کرده است.

آرسنال پیش از اتخاذ این تصمیم اعلام کرده بود که با اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا برای دریافت تضمین هایی جهت حفاظت از بازیکن ارمنی خود در باکو رایزنی های انجام داده است.

در بیانیه آرسنال که در آن خارج شدن هنریک مخیتاریان از ترکیب نهایی این تیم برای دیدار نهایی لیگ اروپا مورد تاکید قرار گرفته، آمده است: «ما همه گزینه های موجود را برای به خدمت گرفتن "میخی" در فینال به صورت جدی مورد بررسی قرار دادیم اما پس از صحبت با خود او و خانواده اش در نهایت همگی متقاعد شدیم که به صلاح است از مخیتاریان در این دیدار استفاده نکنیم.»

آرسنال در این بیانیه همچنین تاکید کرده است: «ما نامه ای به یوفا ارسال کرده و مراتب نگرانی عمیق خود را نسبت به این وضعیت با تصمیم گیران فوتبال در اروپا در میان گذاشته ایم. "میخی" می توانست یکی از بازیکنان محوری و کلیدی ما در دیدار نهایی باشد و بدین ترتیب تیم از نبودش زیان بزرگی خواهد کرد. از سوی دیگر متاسف هستیم که شرایط موجود سبب شده است که خود او نیز شانس حضور در یک فینال اروپایی را از دست بدهد، زیرا این فرصت به ندرت در دوران حرفه ای یک بازیکن ایجاد می شود.»

این درحالیست که یوفا پیشتر اعلام کرده بود برای آنکه مخیتاریان بتواند در فینال لیگ اروپا مقابل چلسی حضور یابد آنچه در توانش بوده را انجام داده و از بالاترین مقامات آذربایجان، تضمین‌هایی درباره امنیت این بازیکن ارمنستانی دریافت کرده است.

هنریک مخیتاریان در فصل جاری ۳۹ بار با پیراهن آرسنال به میدان رفته و شش گل برای تیم اش به ثمر رسانده است. این هافبک سی ساله پیش از این در سال ۲۰۱۷ به همراه منچستر یونایتد موفق به فتح لیگ اروپا شده است.

دیدار نهایی لیگ اروپا ۲۹ مه/۸ خرداد در ورزشگاه المپیک شهر باکو میان تیم‌های انگلیسی چلسی و آرسنال برگزار می شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارمنستان و آذربایجان پس از سه روز درگیری خونین مرزی از توقف نبردها خبر دادند

پیروزی مطلق حزب علی‌اف؛ اروپا انتخابات آذربایجان را غیرشفاف خواند

مهاجم چلسی پس از قهرمانی در لیگ اروپا: شاید زمان خداحافظی فرا رسیده است