حوثی‌ها: با پهپاد انبار سلاح در فرودگاه نجران عربستان را هدف گرفتیم

حوثی‌ها: با پهپاد انبار سلاح در فرودگاه نجران عربستان را هدف گرفتیم
Copyright google earth
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیشتر، ائتلاف نظامی به رهبری عربستان اعلام کرده بود که یک تاسیسات غیر نظامی در استان نجران این کشور با پهپاد حامل مواد منفجره مورد هدف قرار گرفته بود.

آگهی

شبکه تلویزیونی المسیره متعلق به حوثی‌های یمن روز سه شنبه ادعا کرد که این گروه یک «انبار سلاح» در فرودگاه نجران عربستان سعودی را با پهپاد هدف گرفته‌اند و شعله‌های آتش در این مکان زبانه کشیده است.

پیشتر، ائتلاف نظامی به رهبری عربستان اعلام کرده بود که یک «تاسیسات غیر نظامی» در استان نجران این کشور با پهپاد حامل مواد منفجره مورد هدف قرار گرفته است. هنوز درباره تلفات این حمله اطلاعاتی منتشر نشده است.

حوثی در عین حال روز دوشنبه ۲۰ مه (۳۰ اردبیهشت) گزارش رسانه‌های سعودی مبنی بر شلیک موشک بالستیک به سمت شهر مکه را تکذیب کردند.

سفارت عربستان در واشنگتن روز دوشنبه در توییتی نوشت که پدافند هوایی این کشور بدنبال حمله موشکی منتسب به حوثی‌های یمن، دو موشک را در آسمان استان مکه رهگیری و منهدم کرده است.

بیشتر بخوانید:

سفارت عربستان در واشنگتن: دو موشک حوثی‌ها در آسمان مکه منهدم شد

حوثی‌ها: ۳۰۰ هدف در امارات و عربستان را مورد حمله قرار می‌دهیم

حوثی‌ها یک هفته پس از حمله پهپادی به تاسیسات شرکت نفتی آرامکو در عربستان تهدید کرده بودند که این حمله شروعی بر عملیات نظامی علیه «۳۰۰ هدف حیاتی» دیگر در خاک عربستان و امارات عربی متحده است.

این خبر را یکی از افراد فعال در بخش نظامی حوثی‌ها به خبرگزاری سبا که نزدیک به این گروه است اعلام کرد. این منبع که نام او ذکر نشده است، این ۳۰۰ هدف را شامل مقرهای فرماندهی نظامی، تاسیسات نظامی در امارات و عربستان و پایگاه‌های این دو کشور در یمن ذکر کرده است.

مقام‌های عربستان سعودی، سه‌شنبه هفته گذشته ۱۴ مه (۲۴ اردیبهشت) اعلام کردند که تاسیسات نفتی متعلق به شرکت ملی نفت این کشور (آرامکو) با پهپاد هدف حمله قرار گرفته است. حوثی‌ها مسئولیت این حمله را برعهده گرفتند.

حملات پهپادی حوثی ها سبب شد تا تاسیسات مرتبط با خط لوله نفتی که شرق عربستان را به بندر ینبع در ساحل دریای سرخ منتقل می کرد، به کلی تعطیل شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ یمن؛ حوثی‌ها از بنادر حدیده، صلیف و راس عیسی خارج می‌شوند

سازمان دختر شایسته جهان ادعای شرکت نماینده عربستان در رقابت‌های امسال را تکذیب کرد

عربستان سعودی برای اولین بار در مسابقه دختر شایسته جهان شرکت می‌کند