سفارت عربستان در واشنگتن: دو موشک حوثی‌ها در آسمان مکه منهدم شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سفارت عربستان در واشنگتن: دو موشک حوثی‌ها در آسمان مکه منهدم شد
Copyright  عکس از آرشیو

سفارت عربستان در واشنگتن روز دوشنبه در توییتی نوشت که پدافند هوایی این کشور دو موشک منتسب به نیروهای حوثی را در استان مکه رهگیری و منهدم کرده است.

شورشیان حوثی یمن پیش از این گزارش های منتشرشده مبنی بر رهگیری و انهدام موشک شان بر فراز عربستان را تکذیب کرده بودند.

سخنگوی نیروهای حوثی یمن گفته است: «رژیم سعودی تلاش می کند با طرح این اتهامات دست به جلب حمایت برای تهاجم بی رحمانه خود به مردم بزرگ یمن بزند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رسانه های عربستان پیش از این به نقل از شاهدان عینی از رهگیری و انهدام دو موشک بر فراز شهرهای جده و طائف خبر داده بودند. بنا به همین گزارش ها یکی از موشک ها به سمت مکه در حال حرکت بود.

نیروهای حوثی یمن مسئولیت حمله پهپادی سه شنبه گذشته به تاسیسات نفتی عربستان را برعهده گرفته اند. عربستان مدعی است که این حمله «به دستور ایران و توسط شورشیان حوثی» انجام شده است. ایران هرگونه دخالت در حمله به تاسیسات نفتی عربستان را رد کرده است.

تنش بین ایران و آمریکا در روزهای گذشته پس از آنکه ایالات متحده تصمیم به لغو معافیت کشورهای واردکننده نفت ایران از تحریم گرفت تشدید شده است. واشنگتن اعلام کرده است که قصد دارد صادرات نفت ایران را به «صفر» برساند.

نیروهای حوثی یمن در سال ۲۰۱۴ میلادی موفق به تصرف صنعا، پایتخت این کشور شدند. ائتلاف نظامی به رهبری عربستان در سال ۲۰۱۵ در دفاع از دولت عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن وارد جنگ داخلی در این کشور شد.