امید جوانان نسل هزاره به درخشش در انتخابات پارلمان اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
امید جوانان نسل هزاره به درخشش در انتخابات پارلمان اروپا
کپی رایت  عکس از رویترز

گروهی از جوانان نسل هزاره در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا با پایه گذاری حزبی به نام ولت (Volt) امیدوارند بتوانند در انتخابات پیش روی پارلمان اروپا شگفتی ساز شوند.

این حزب نوظهور که بر دغدغه های جوانان متمرکز شده است به طور خاص در آلمان، هلند، ایتالیا و بلغارستان طرفدار دارد. این در حالی است که حزب ولت در مجموع در ۱۳ کشور عضو اتحادیه اروپا فعالیت می کند.

رهبران حزب ولت امیدوار هستند بتوانند ۲۵ نماینده از هفت کشور مختلف به پارلمان اروپا بفرستند. حزب ولت برای مقابله با افزایش محبوبیت احزاب راست افراطی و عوامگرا بنیان گذاشته شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

مقامات این حزب اعلام کرده اند حتی در صورت شکست در انتخابات پارلمان اروپا به فعالیت خود ادامه می دهند. آنها قصد دارند تا در انتخابات کشورهای مختلف اروپایی طی ماههای آینده نیز نامزد معرفی کنند.

حدود ۳۷۳ میلیون نفر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا واجد شرایط شرکت در انتخابات پارلمان اروپا هستند.

پارلمان اروپا با ۷۵۱ عضو یکی از مهم ترین نهادهای تصمیم گیری اتحادیه اروپا است. مصوبات این پارلمان بر زندگی روزمره ۵۰۸ میلیون نفر از ساکنان کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاثیرگذار است.

حزب ولت در حالی به دنبال کسب رای جوانان اروپایی است که در انتخابات سال ۲۰۱۴ پارلمان اروپا تنها ۲۸ درصد از واجدان شرایط ۱۸ تا ۲۴ ساله شرکت کردند. 

نسل هزاره به جوانانی اطلاق می شود که بین اوایل دهه ۱۹۸۰ تا اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی دنیا آمده اند.