Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخواست مجازات حبس تا زمان مرگ برای پرستار قاتل در آلمان

درخواست مجازات حبس تا زمان مرگ برای پرستار قاتل در آلمان
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان دادگاه اولدنبورگ در ایالت نیدرزاکسن در شمال آلمان روز پنجشنبه ۱۶ مه برای یک پرستار متهم به قتل تقاضای حبس ابد بدون عفو مشروط کرده است.

آگهی

دادستان اولدنبورگ در ایالت نیدرزاکسن در شمال آلمان روز پنجشنبه ۱۶ مه برای یک پرستار متهم به قتل تقاضای حبس ابد بدون عفو مشروط کرده است.

تقاضای صدور چنین حکمی در تاریخ معاصر آلمان بعد از جنگ جهانی دوم بی‌سابقه است.

نتایج تحقیقات دادستانی آلمان که ۱۲ سال به طول کشیده است نشان می‌دهد نیلس هوگل، پرستار سابق ۴۲ ساله، حدود یکصد تن را با  تزریق‌های مرگبار در دو درمانگاه این کشور به قتل رسانده است.

در کیفرخواست آمده است که دادستانی متقاعد شده است این پرستار سابق که پیش از این به دلیل قتل ۶ بیمار به حبس ابد محکوم شده است، ۹۷ بیمار دیگر را نیز به قتل رسانده است.

دو سال پیش، آرنه اشمیت مسئول تحقیقات در مورد شمار قربانیان این پرونده گفته بود این آمار در تاریخ جمهوری فدرال آلمان «استثنایی و منحصر به فرد» است. به گفته وی، این پرستار بیماران خود را با تزریق بیش از حد داروها و هنگامی که آنها در وضعیت احیا به سر می‌بردند می‌کشته است.

نیلس هوگل در ژانویه سال ۲۰۱۴ نزد یکی از هم  بندهای خود در زندان به ارتکاب حدود ۵۰ فقره قتل اعتراف کرده بود. پس از آن او نزد یک روانپزشک به حدود ۳۰ فقره قتل و ۶۰ فقره تلاش به قتل اعتراف کرد.

این پرونده ابهاماتی در مورد ناکارآمدی درمانگاه هایی که نیلس هوگل در آنها مشغول به کار بوده، پدید آورده است. در حالی که مرگ اغلب بیماران در زمان حضور او در محل کار رخ می داده است اما هیچ گونه ساز و کاری برای بررسی موضوع پیش بینی نشده بود.

نیلس هوگل اولین بار در سال ۲۰۰۸ برای یک مورد تزریق تجویز نشده توسط پزشکان و به اتهام «تلاش به قتل» محکوم شده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس آلمان: یک پرستار دست‌کم ۹۰ بیمار را به قتل رساند

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟

آغاز اجرای مرحله دیگری از قانون آزادسازی؛ عرضه ماری‌جوانا در «باشگاه‌های شاهدانه» آلمان مجاز می‌شود