امارات: برای شناسایی عامل حملات فجیره باید منتظر تحقیقات ماند

امارات: برای شناسایی عامل حملات فجیره باید منتظر تحقیقات ماند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیر امور خارجه امارات می‌گوید اقدامات و صحبت‌های تهران با یکدیگر همخوانی ندارد و ایران اصلی‌ترین عامل بی‌ثباتی در منطقه به شمار می‌رود.

آگهی

انور قرقاش، وزیر امور خارجه امارات می‌گوید نمی‌خواهد در خصوص کسانی که در عملیات حمله به نفتکش‌ها نقش داشته‌اند پیش‌بینی کند. آقای قرقاش روز چهارشنبه اظهار داشت که کشورش خواهان ثبات در منطقه است و به کاهش تنش‌ها پایبند خواهد بود.

وی گفت: «ما نیاز داریم با احتیاط قضاوت کنیم، باید اجازه دهیم تحقیقات به صورت کامل انجام شود و بعد از آن به برداشتی کامل از اتفاقات در خصوص حمله به نفتکش‌ها در فجیره دست یابیم. البته رفتارهای ایران مایه نگرانی ماست و در این میان سیاست‌های منطقه‌ای تهران و همچنین برنامه‌های موشکی تهران موجبات نگرانی ما را فراهم ساخته است.»

بیشتر بخوانید:

آقای قرقاش در ادامه با حمله به وزیر خارجه ایران، اظهارات ظریف را توخالی خواند. «این یک واقعیت است که ایران بر خلاف آنچه صحبت می‌کند، عمل می‌کند. ایران عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه است و باید رفتارش را تغییر دهد.»

وزیر امور خارجه امارات همچنین با اشاره به توافق این کشور با آمریکا بر سر موضوعات منطقه‌ای تاکید کرد که با همراهی واشنگتن و پاریس تلاش خواهد کرد مشکلات و مسائل موجود در منطقه را حل و فصل کند.

چهار فروند نفتکش روز یکشنبه ۱۲ مه، در آبهای ساحلی امارات عربی متحده مورد هدف قرار گرفتند. عربستان اعلام کرد از این چهار نفتکش دو نفتکش متعلق به این کشور بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به نفتکش‌ها در نزدیکی امارات؛ دو نفتکش عربستان آسیب جدی دیده‌اند

رکودشکنی دبی در جذب گردشگر خارجی؛ بیشترین مسافران از کدام کشور هستند؟

رونمایی از جدیدترین فناوری‌های پهپادی و نظامی دنیا در نمایشگاه ابوظبی