امارات: برای شناسایی عامل حملات فجیره باید منتظر تحقیقات ماند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
امارات: برای شناسایی عامل حملات فجیره باید منتظر تحقیقات ماند

انور قرقاش، وزیر امور خارجه امارات می‌گوید نمی‌خواهد در خصوص کسانی که در عملیات حمله به نفتکش‌ها نقش داشته‌اند پیش‌بینی کند. آقای قرقاش روز چهارشنبه اظهار داشت که کشورش خواهان ثبات در منطقه است و به کاهش تنش‌ها پایبند خواهد بود.

وی گفت: «ما نیاز داریم با احتیاط قضاوت کنیم، باید اجازه دهیم تحقیقات به صورت کامل انجام شود و بعد از آن به برداشتی کامل از اتفاقات در خصوص حمله به نفتکش‌ها در فجیره دست یابیم. البته رفتارهای ایران مایه نگرانی ماست و در این میان سیاست‌های منطقه‌ای تهران و همچنین برنامه‌های موشکی تهران موجبات نگرانی ما را فراهم ساخته است.»

بیشتر بخوانید:

آقای قرقاش در ادامه با حمله به وزیر خارجه ایران، اظهارات ظریف را توخالی خواند. «این یک واقعیت است که ایران بر خلاف آنچه صحبت می‌کند، عمل می‌کند. ایران عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه است و باید رفتارش را تغییر دهد.»

وزیر امور خارجه امارات همچنین با اشاره به توافق این کشور با آمریکا بر سر موضوعات منطقه‌ای تاکید کرد که با همراهی واشنگتن و پاریس تلاش خواهد کرد مشکلات و مسائل موجود در منطقه را حل و فصل کند.

چهار فروند نفتکش روز یکشنبه ۱۲ مه، در آبهای ساحلی امارات عربی متحده مورد هدف قرار گرفتند. عربستان اعلام کرد از این چهار نفتکش دو نفتکش متعلق به این کشور بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید