کاهش هزینه تماس‌های بین‌المللی در اتحادیه اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کاهش هزینه تماس‌های بین‌المللی در اتحادیه اروپا

کمیسیون اروپا حداکثر تعرفه‌ قیمتی برای تماس‌های بین‌المللی و پیامک در داخل اتحادیه اروپا را اعلام کرد.

بر اساس مقررات جدید، حداکثر قیمت یک تماس بین ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا ۱۹ سنت در دقیقه خواهد بود که مالیات بر مصرف هم در آن لحاظ شده است.

همچین بر اساس تعرفه‌های جدید هزینه هر پیامک بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا حداکثر ۶ سنت تعیین شده است.

با این حال با احتساب مالیات بر مصرف کاربران حدود ۲۴ سنت در دقیقه خواهند پرداخت. این تعرفه‌ها برای کاربران شخصی است و هزینه‌ها برای شرکت‌های تجاری متفاوت است.

سیاست کنترل قیمتی کمیسیون اروپا از ۱۵ ماه مه برای تمام اپراتورهای تلفن در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا اعمال می شود و انتظار می رود که در ایسلند، نروژ و لیختن‌اشتاین نیز بزودی اجرایی شود.

کمیسیون اروپا می گوید که این تعرفه‌ها را برای مبارزه با تفاوت زیاد بین تماس‌های داخلی در هر کشور با تماس‌های بین کشورها در اتحادیه اروپا وضع کرده است.

در حال حاضر یک تماس بین‌المللی در اتحادیه اروپا بطور متوسط ۳.۶ برابر یک تماس داخلی است.

کمیسیون اروپا می‌وید که با تعرفه‌های جدید کاهش قیمت قابل توجهی برای شهروندان اروپا ایجاد می‌شود. برای مثال برای فردی که در بلژیک است و با ایتالیا در ارتباط است، برای تماس تلفنی ۳۳۲ درصد و برای پیامک ۵۴۲ درصد قیمت‌ها کاهش می یابد.

اتحادیه اروپا در میانه سال ۲۰۱۷ هزینه رومینگ را برای تلفن‌های همراه حذف کرد و از زمان اجرای این سیاست، استفاده از تلفن همراه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا با آمارهای استفاده از تلفن همراه در داخل هر کشور تقریبا یکسان شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید